Czwartek, 21 marca 2019. Imieniny Benedykta, Lubomiry, Lubomira

60-latek z Iławy dusił swoją byłą żonę. Groził, że ją zabije

2018-04-17 11:30:51 (ost. akt: 2018-04-17 11:40:27)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Wracamy do tematu. Policyjny dozór i nakaz poprawnego zachowania w stosunku do pokrzywdzonej — to środki zapobiegawcze zastosowane przez prokuratora wobec 60–letniego mieszkańca Iławy, który znęcał się nad swoją byłą żoną.

Kiedy funkcjonariusze pojechali na miejsce interwencji okazało się, że 60-latek wszczął awanturę ze swoją byłą żoną. Mężczyzna wyzywał kobietę oraz uderzył w szyję, po czym zaczął ją dusić. Kobieta w obawie o swoje życie i zdrowie poprosiła o pomoc policjantów.

— W związku ze swoim zachowaniem mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze wdrożyli w rodzinie procedurę Niebieskiej Karty. W trakcie dalszych czynności ustalili, że do takiej sytuacji doszło już nie po raz pierwszy, a wobec mężczyzny prowadzone jest już postępowanie o znęcanie się nad byłą żoną — mówi sierż. szt. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa komendy powiatowej policji w Iławie.

— Policjanci ustalili, że mężczyzna od dłuższego czasu wszczyna awantury, podczas których wyzywa, złośliwie niepokoi, kontroluje oraz grozi pozbawieniem życia. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadków — dodaje Kwiatkowska.

Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru. Mieszkaniec Iławy będzie musiał trzy razy w tygodniu stawiać się w komendzie powiatowej policji w Iławie oraz ma nakaz poprawnego zachowania wobec pokrzywdzonej.
Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages