Sobota, 17 listopada 2018. Imieniny Grzegorza, Salomei, Walerii

Mały Jeziorak będzie nas reprezentował w wojewódzkim finale turnieju o Puchar Tymbarku [ZDJĘCIA Z EL. POWIATOWYCH]

2018-04-13 13:04:42 (ost. akt: 2018-04-13 13:58:43)
Trener Tomasz Szpadkiewicz z drużyną dziewcząt UKS Mały Jeziorak Iława

Trener Tomasz Szpadkiewicz z drużyną dziewcząt UKS Mały Jeziorak Iława

Autor zdjęcia: Wiesław Raczkowski

W czwartek i piątek (19-20 kwietnia) na trzech boiskach stadionu miejskiego w Iławie zostaną rozegrane wojewódzkie turnieje finałowe ogólnopolskich rozgrywek "Z podwórka na stadion — o Puchar Tymbarku". Obiekt przy ul. Sienkiewicza już po raz piąty z rzędu będzie gościć finalistów.

Sport lubi liczby, statystyki. Te Puchar Tymbarku ma znakomite — rozgrywki uchodzą za największe tego typu w Europie, nigdzie indziej w zawodach organizowanych dla dzieci nie ma tylu uczestników. Do zeszłorocznej, siedemnastej edycji zgłoszonych zostało ponad 320 tys. dziewcząt i chłopców z całej Polski. We wszystkich sezonach wzięło udział ponad 1,5 miliona małych miłośników futbolu z całego kraju, w tym m.in. aktualni reprezentanci Polski, Arkadiusz Milik oraz Piotr Zieliński, obaj z SSC Napoli.

Pierwszym etapem są eliminacje gminne, następnie powiatowe no i finał wojewódzki, który już sam w sobie jest dużym wydarzeniem. Iława piąty raz z rzędu będzie gospodarzem tych rozgrywek. Przypadku w tym nie ma, bo nasz ośrodek znakomicie wywiązuje się z tej roli.
— Dobrze jest organizować tak duże rozgrywki w miejscu, w którym wszystko organizacyjnie dopięte jest na ostatni guzik. To dlatego po raz kolejny z rzędu finał wojewódzkich eliminacji naszego turnieju przeprowadzamy w Iławie — mówił przy okazji poprzednich finałów Bartosz Król, rzecznik prasowy Pucharu Tymbarku.

••• Z podwórka na stadion to rozgrywki dla drużyn dziewcząt i chłopców w kategoriach U-8, U-10 i U-12, przy czym dla najmłodszej z nich (do lat 8) turniej kończy się na poziomie województwa. Zespoły z dwóch starszych kat. w Iławie będą walczyły o awans do wielkiego finału, do którego corocznie dochodzi na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Eliminacje powiatowe odbyły się także w Iławie. We wszystkich rozegranych kategoriach zwyciężały zespoły UKS Mały Jeziorak (U-8 chłopców, drużyn dziewcząt nie było; U-10 chłopców, drużyn dziewcząt nie było oraz U-12 dziewcząt i chłopców) i to one będą nas reprezentowały w finałach wojewódzkich.

— Finały zostaną rozegrane na trzech boiskach naszego stadionu, które podzielone zostaną na dwanaście mniejszych placów. Dokładny skład wszystkich kategorii poznam w poniedziałek, gdy otrzymam pismo z WMZPN, jednak już teraz zapraszamy do kibicowania młodym piłkarkom i piłkarzom — mówi Marek Witkowski z Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, który odpowiedzialny jest za przeprowadzenie iławskiego etapu Pucharu Tymbarku.

W czwartek 19 kwietnia rozegrane zostaną kategorie U-8 i U-10 dziewcząt i chłopców, w piątek 20 kwietnia grają chłopcy i dziewczęta z kat. U-12.

SKŁADY ZESPOŁÓW UKS MAŁY JEZIORAK IŁAWA
Te drużyny wygrały eliminacje powiatowe

Chłopcy U-8:
Mateusz Papińczak, Damian Duński, Mateusz Madej, Maciej Podwojewski, Alex Piotrowski, Wiktor Wiatrowski, Maciej Szeszel, Wojciech Klonowski, Marcel Szulc, Maciej Tasarz,

Chłopcy U-10:
Filip Mówiński, Konrad Jaroszewski, Mateusz Płaszczyk, Szymon Lorkowski, Wiktor Gontarczyk, Maciej Wolański, Antoni Zapadka, Jakub Baran, Stanisław Wroński, Aureliusz Szymaniak

Dziewczęta U-12:
Alicja Wawrzeniak, Jagna Szapiel, Weronika Pijanowska, Zofia Komoszyńska, Zuzanna Gajewska, Kaja Szczypińska, Kornelia Grochowiecka, Natalia Piotrowicz, Oliwia Gapska, Zuzanna Kasprowicz,

Chłopcy U-12:
Jakub Klinicki, Jakub Majewski, Krzysztof Szkamelski, Igor Woźniakowski, Antoni Derda, Oliwier Derda, Bartosz Aker, Michał Kamiński, Paweł Dreszler,

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages