Czwartek, 25 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Arrachion Iława pokazał się z bardzo dobrej strony podczas Pucharu Polski MMA

2018-04-10 14:18:31 (ost. akt: 2018-04-10 14:23:13)
Arrachion Iława na zawodach w Sochaczewie, od lewej strony: Kamil Lendzion, Adrian Błoński, Wojciech Makowski i Tomasz Makowski

Arrachion Iława na zawodach w Sochaczewie, od lewej strony: Kamil Lendzion, Adrian Błoński, Wojciech Makowski i Tomasz Makowski

Autor zdjęcia: archiwum klubu

W Sochaczewie odbyły się zawody Pucharu Polski w ramach Amatorskiej Ligi MMA. Z sukcesami z tej imprezy wracali zawodnicy trenowani przez Dawida Tarasiewicza.

Opis występów zaczynamy od najbardziej doświadczonego spośród zawodników Arrachionu Iława biorących udział w ALMMA. Tomasz Makowski zdobył pierwsze miejsce w turnieju MMA full contact, w kategorii wagowej do 84 kg.

Również na najwyższym stopniu podium sochaczewskie zmagania zakończył Adrian Błoński, który rywalizował w turnieju brazylijskiego jiu jitsu do -70 kg w formule No Gi, czyli bez kimon. Adrian walczył w turnieju białych pasów, posiadacze pozostałych pasów walczyli w oddzielnym turnieju (kolorowe pas).
— I właśnie w tych drugich, bardziej wymagających zawodach startował kolejny nasz reprezentant Kamil Lendzion, który bardzo dobrze spisał się w walkach No Gi do 93 kilogramów, zajmując drugie miejsce. Kamil to mocny zawodnik, a jego największym atutem jest kontrola, stabilizacja pozycji — ocenia trener Dawid Tarasiewicz.

W Sochaczewie obecny był także Wojciech Makowski. Najmłodszy z braci Makowskich trenujący w iławskim Arrachionie zajął trzecie miejsce w juniorskim turnieju MMA -77kg.
— W juniorskim MMA obowiązują większe ograniczenia, niż w seniorskim. Nie można na przykład stosować duszenia na głowę oraz kopnięć kolanami na korpus — tłumaczy trener Tarasiewicz, który przy okazji dziękuje sponsorom, dzięki którymi iławianie mogli pojechać na zawody: to drukarnia RAMPI oraz pizzeria Da Grasso Iława.

••• A już w sobotę 28 kwietnia w Olsztynie odbędzie się duża gala MMA organizowana przez irlandzką federację Celtic Gladiator. W hali Urania zobaczymy m.in. dwie walki z udziałem fighterów Arrachionu Iława.

Patryk Duński (25 lat), najlepszy obecnie zawodnik klubu, zmierzy się w walce zawodowej z Maciejem Szczepaniakiem (19 lat) z Halnego Nowy Sącz, limitem wagowym jest 66 kg. Szczepaniak na zawodowym ringu dotychczas nie przegrał (3-0), Duński ma na koncie 5 zwycięstw i 4 porażki.
Podczas CG 20 zobaczymy też Adriana Błońskiego (28 lat), który będzie się pojedynkował z Jakubem Hansbachem z Silesian Cage Club Katowice (22 lata), waga -61 kg.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages