Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

15 awantur domowych i 6 kolizji w miniony weekend! A to tylko część interwencji

2018-04-10 11:00:42 (ost. akt: 2018-04-10 10:01:51)
Sprawca potrącenia na razie stracił prawo jazdy

Sprawca potrącenia na razie stracił prawo jazdy

Autor zdjęcia: Archiwum GO

W miniony weekend policjanci wzywani byli 142 razy. Wśród tych interwencji 15 dotyczyło domowych awantur. Były także kolizje z udziałem motocyklistów.

Policjanci podejmowali również interwencje wobec osób zakłócających ład i porządek, pijących alkohol w miejscach publicznych oraz sprawców niszczenia mienia.

22 razy reagowali na różnego typu zdarzenia związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach powiatu. Na szczęście nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, natomiast doszło do 6 kolizji. Ponadto, policjanci zatrzymali 2 kierujących, którzy prowadzili po pijanemu.

Już w piątek 6 kwietnia w miejscowości Rakowice lubawscy policjanci zatrzymali kierującego oplem. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że  62-latek  ma prawie 2,4  promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a w najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.  

W sobotę 7 kwietnia zatrzymano kierowcę, który zdecydował się wsiąść za kierownicę swojego mercedesa  mając 0,9 promila alkoholu w organizmie. 43-letniemu mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a pojazd przekazano osobie wskazanej. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

W czasie weekendu na drogach powiatu iławskiego nie doszło do żadnego wypadku, natomiast policjanci pracowali na miejscu 6 kolizji drogowych.  
Piękna pogoda sprzyjała podróżom  jednośladami, tu jednak również należy pamiętać  by zachować  zdrowy rozsądek. Tylko w sobotę i niedzielę doszło  do 2 zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów.
Pierwsze z nich miało miejsce w sobotę 7 kwietnia, w godzinach wieczornych, w Iławie. Kierujący motocyklem 23-latek, wiozący pasażerkę nie dostosował prędkości jazdy do warunków ruchu, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do jego wywrócenia.  Sprawca zdarzenia był trzeźwy. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym.  

Do drugiego groźnie wyglądającego zdarzenia z udziałem motocyklisty doszło w niedzielę 8 kwietnia w Stradomnie. Kierujący jednośladem 49-latek, na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków ruchu,  zjechał na pobocze drogi a następnie do pobliskiego rowu.  Za jazdę z prędkością niezapewniającą  panowania nad pojazdem mężczyzna został ukarany mandatem karnym.


Apel policji
W trosce o bezpieczeństwo  wszystkich uczestników ruchu przypominamy, że zarówno kierujący jednośladami jak i samochodami powinni pamiętać o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego i podstawowych zasad bezpieczeństwa.   Zdecydowanie najczęstszą przyczyną wypadków z udziałem motocyklistów jest m.in. nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie czy niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami, a  także po prostu zwykła brawura. Statystyki policyjne wskazują, że do większej liczby zdarzeń drogowych dochodzi właśnie podczas dobrej widoczności, przy dobrych warunkach panujących na drodze i na prostym odcinku.

Motocyklisto, pamiętaj!
- drogi publiczne to nie są tory wyścigowe,
- przestrzegaj zasad ruchu drogowego,
- nie wymuszaj pierwszeństwa,
- wykazuj się ograniczonym zaufaniem wobec innych kierowców,
- zadbaj o odpowiednią odzież wyposażoną w elementy odblaskowe, które sprawią, że będziesz bardziej  widoczny na drodze.
Motocykl jest pojazdem, który nie posiada pasów, ani poduszek powietrznych. Zderzenie motocyklisty z innym pojazdem lub drzewem zwykle kończy się tragicznie.
Ponadto, również kierujący samochodami muszą zwiększyć koncentrację i czujność oraz ponownie przyzwyczaić się do widoku jednośladów w swoich lusterkach. Wzajemny szacunek użytkowników dróg oraz zwykły zdrowy rozsądek pomoże każdemu bezpiecznie dojechać do celu.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages