Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Mieszkanka Iławy dziękuje policjantom za uratowanie życia członka jej rodziny

2018-03-29 09:42:16 (ost. akt: 2018-03-29 09:47:17)
Od lewej strony st. asp. Tomasz Grysz, st. asp. Dominik Siestrzewitowski i asp. Rafał Żurawski (kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć je w całości)

Od lewej strony st. asp. Tomasz Grysz, st. asp. Dominik Siestrzewitowski i asp. Rafał Żurawski (kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć je w całości)

Autor zdjęcia: KPP Iława

„Tacy policjanci są chlubą dla policji i powinni być za takie postępowanie wyróżnieni” — słowa te zawarła w podziękowaniu dla iławskich dzielnicowych mieszkanka miasta. Dodaje w liście, że dzielnicowi pomogli nie tylko podczas samej interwencji, ale zainteresowali się również dalszym losem mężczyzny i jego rodziny.

Kilka dni temu, do komendy powiatowej policji w Iławie przyszedł list zawierający podziękowania dla tutejszych policjantów.
— W październiku 2017 r. oficer dyżurny iławskiej policji otrzymał zgłoszenie z centrum powiadamiania ratunkowego o tym, że mieszkaniec Iławy połknął znaczną ilość tabletek. Dyżurny natychmiast na miejsce wysłał najbliższy patrol. Byli to dzielnicowi st. asp. Dominik Siestrzewitowski, st. asp. Tomasz Grysz oraz asp. Rafał Żurawski — wspomina sytuację z poprzedniego roku Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

— Policjanci niezwłocznie pojechali pod wskazany adres. We wskazanym w zgłoszeniu mieszkaniu znaleźli leżącego na łóżku nieprzytomnego mężczyznę. Funkcjonariusze ułożyli go w pozycji bezpiecznej. 33–latek na zmianę odzyskiwał i tracił świadomość. Dzielnicowi cały czas starali się rozmawiać z mężczyzną, nie pozwalając mu zasnąć. Kontrolowali jego czynności życiowe do przyjazdu karetki pogotowia. Mieszkaniec Iławy został przewieziony do miejscowego szpitala, gdzie pozostał na obserwacji — relacjonuje rzeczniczka KPP Iława.

Iławscy dzielnicowi, będąc policjantami pierwszego kontaktu wiedzą, że w wielu przypadkach szybka interwencja — często we współpracy z innymi służbami — ratuje ludzkie życie. Czasami jeden moment w życiu, jedno wydarzenie lub chwilowe załamanie, popycha ludzi do dramatycznego kroku. Tak właśnie się stało w tym przypadku.

Za szybkie i sprawne przeprowadzenie interwencji rodzina uratowanego mężczyzny postanowiła podziękować dzielnicowym. W swoim liście napisała:
„Bardzo chcielibyśmy podziękować tym policjantom w szczególności dzielnicowym za uratowanie życia oraz przez to naszej rodziny. Tacy policjanci są chlubą dla policji i powinni być za takie postępowanie wyróżnieni”.
Dodali, że dzielnicowi pomogli nie tylko podczas samej interwencji, ale zainteresowali się również dalszym losem mężczyzny i jego rodziny.

— Interweniujący policjanci, st. asp. Dominik Siestrzewitowski, st. asp. Tomasz Grysz oraz asp. Rafał Żurawski zgodnie powiedzieli, że każdy z nas przystępujący rano do służby pamięta słowa roty ślubowania, które stara się wypełnić, a taka skuteczna pomoc to dla nich moment największej satysfakcji w policyjnej służbie — dodaje Joanna Kwiatkowska.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ju #2473639 | 83.9.*.* 29 mar 2018 12:38

  Policja nie tylko w Polsce ale i w każdym kraju jest po to aby zabezpieczała i ratował życie za to pobiera pieniążki czyli nasze podatki. Wesołych świąt dla wszystkich policjantów.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. lutyn #2473434 | 83.6.*.* 29 mar 2018 10:09

  Cy to ta w środecku?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages