Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Czytelnicy Gazety Iławskiej zdecydowali: Kormoran pozostanie Kormoranem

2018-03-27 12:45:31 (ost. akt: 2018-03-27 12:59:51)
Hotel Kormoran, widok od strony plaży Prawdziwki i jeziora Jeziorak

Hotel Kormoran, widok od strony plaży Prawdziwki i jeziora Jeziorak

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Wszystko wskazuje na to, że remontowany właśnie hotel przy ulicy Chodkiewicza w Iławie zachowa starą nazwę. Właściciel obiektu przy podjęciu tej decyzji posiłkował się opinią czytelników Gazety Iławskiej.

W połowie marca informowaliśmy o rozpoczęciu prac przygotowawczych do wielkiego remontu, jaki czeka hotel znajdujący się na południowym krańcu najdłuższego jeziora w Polsce.
PRZECZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ: Kormoran sterowany smartfonem. Ruszył remont iławskiego hotelu [WIZUALIZACJA, AKTUALNE ZDJĘCIA]

Na tę inwestycję czekają nie tylko turyści, ale także sami iławianie, dla których obiekt położony nad Jeziorakiem jest ważny i ma charakter wręcz historyczny. Przy okazji spotkania z właścicielem hotelu poruszyliśmy sprawę jego przyszłej nazwy.
"Pozostaje jeszcze kwestia nazwy nowego obiektu. Pozostanie Kormoran? — pytamy inwestora.
— A pan jak uważa? Może zostawimy tę nazwę, to też jakaś historia Iławy. A może wasi czytelnicy nam podpowiedzą, jak nazwać nowy hotel?"

No więc czytelnicy podpowiedzieli, i to w trybie natychmiastowym. Na naszym facebooku od razu pojawiły się komentarze. Wszystkie, a łącznie jest ich kilkadziesiąt, świadczyły o tym, że społeczeństwo chce pozostawienia dawnej nazwy. My w redakcji uważamy identycznie, jak nasi czytelnicy.

— Czytałem, czytałem. Pozostanie Kormoran — powiedział właściciel hotelu na samym początku naszej ostatniej rozmowy, gdy jeszcze nie zdążyliśmy powiedzieć w jakiej sprawie dzwonimy. Okazuje się jednak, że inwestor na bieżąco sprawdzał, co do powiedzenia na temat nazwy jego obiektu mają iławianie, ci z bliska i z daleka (nie brakuje opinii emigrantów).

Czekamy więc na koniec prac remontowych, a właściciela trzymamy za słowo w kwestii nazwy.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages