Wtorek, 2 czerwca 2020. Imieniny Erazma, Marianny, Marzeny

Liga na Chełmińskiej: mistrz Michał Rynkowski zgarnął wszystko! [ZDJĘCIA, WIDEO, WYNIKI]

2018-03-27 11:47:44 (ost. akt: 2018-03-27 12:06:20)
Emocje sięgały zenitu podczas finałów. Z podniesionymi rękoma mistrz Michał Rynkowski, który właśnie ogląda ważny z jego punktu widzenia mecz Peglau — Golder

Emocje sięgały zenitu podczas finałów. Z podniesionymi rękoma mistrz Michał Rynkowski, który właśnie ogląda ważny z jego punktu widzenia mecz Peglau — Golder

Autor zdjęcia: archiwum ośrodka na Chełmińskiej

Opłacało się wygrywać w Lidze na Chełmińskiej. Michał Rynkowski, zwycięzca turnieju finałowego rozgrywek w elektroniczną wersję piłki nożnej, grę FIFA18, w nagrodę otrzymał konsolę Xbox oraz kamerę sportową za największą ilość bramek w całym turnieju.


Patryk Peglau, Karol Stanowicki, Michał Rynkowski, Michał Golder — tych czterech najlepszych zawodników Ligi na Chełmińskiej walczyło o mistrzostwo podczas decydującego starcia, do którego doszło w niedzielę (25 marca) na iławskim Gajerku.

Turniej finałowy był zwieńczeniem całego sezonu w którym uczestniczyło 16 e-graczy (chętnych było więcej). Początkowo w piątki w Ośrodku Psychoedukacji, Profilaktyki Uzależnień i Pomocy Rodzinie przy ul. Chełmińskiej w Iławie podzieleni na cztery grupy zawodnicy walczyli o wyjście do kolejnej fazy turnieju. Następnie rozegrano turnieje półfinałowe (także w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż), a Liga na Chełmińskiej kończyła się — jakby to powiedział klasyk — „truskawką na torcie”, czyli wielkim finałem.

— Nagrodą główną jest ufundowana przez firmę Rolimpex konsola Xbox z grą FIFA 18. Za drugie, trzecie oraz czwarte miejsce są karty podarunkowe w kwocie 300 zł, 200 zł oraz 100 zł ufundowane przez Neonet — przekazywali za naszym pośrednictwem organizatorzy Ligi jeszcze przed najważniejszą rozgrywką.

— Do tego mamy jeszcze dodatkowe nagrody, takie jak kamera sportowa ufundowana przez Chołaszczyński Studio, vouchery do Pizzerii NIL oraz upominki dla każdego uczestnika — dodawali.

••• No i się zaczęło, w pierwszych meczach (mecz i rewanż) kierowany przez Patryka Peglaua Bayern Monachium (oczywiście z Robertem Lewandowskim w wyjściowym składzie) mierzył się z Realem Madryt prowadzonym przez Karola Stanowickiego.

Co ciekawe, Królewskimi grał także mistrz Ligi, Michał Rynkowski — regulamin dopuszczał taką możliwość. W pojedynku Stanowicki — Rynkowski oglądaliśmy więc Reale dwa.
Rynkowski przegrał jeden mecz w finałach, na samym początku pokonał go Michał Golder, jednak później Karol wygrywał już wszystko, a Michałowi zdarzyły się łącznie dwie wpadki (w tym jedna porażka z mistrzem) i musiał zadowolić się tytułem wicemistrza.

••• Turniej finałowy komentował Błażej Łukaszewski, komentator radia zapinamypasy.pl, finalista konkursu Eurosport na najlepszego komentatora. Obecny podczas podsumowania był także burmistrz Iławy Adam Żyliński, który rozdał uczestnikom upominki od urzędu miasta. Nagrody dla zwycięzców wręczali przedstawiciele Rolimpexu (konsola), Neonet (vouchery na sprzęt), Chołaszczyński Studio (kamera sportowa za największą ilość bramek w całym turnieju), Pizzeria NIL (vouchery na darmową pizze).

••• Sama gra w Fifę18 to nie wszystko, co tego dnia proponował ośrodek z iławskiego Gajerka. To był Dzień Otwarty w ośrodku, który we współpracy ze Stowarzyszeniem Światowid organizował Dzień z technologią, podczas którego można było polatać dronem i nauczyć się jego sterowania w kontrolowanych warunkach, były także gogle VR wirtualnej rzeczywistości, no i programowanie Minecraft. Poza tym były "Lego inspiracje", czyli wystawa ludzików Lego, możliwość tworzenia własnych konstrukcji i pokaż żonglowania.

Finaliści Ligi na Chełmińskiej FIFA18:
Patryk Peglau, Karol Stanowicki, Michał Rynkowski, Michał Golder,

MECZE TURNIEJU FINAŁOWEGO
Peglau — Stanowicki 4:1 (1 mecz), 3:0 (2 mecz)
Rynkowski — Golder 1:3, 2:1
Peglau — Rynkowski 0:2, 0:3,
Stanowicki — Golder 1:5, 1:3,
Peglau — Golder 3:1, 0:1,
Stanowicki – Rynkowski 0:8, 1:9,

TABELA KOŃCOWA

1.Rynkowski1525:5

2.Golder1214:8

3.Peglau910:8

4.Stanowicki04:22


zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages