Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Iławski akcent filatelistyczny we Lwowie

2018-03-26 11:55:13 (ost. akt: 2018-03-26 12:00:38)
Marek Mikłaszewicz, filatelista z Iławy prezentuje dyplom i medal po wystawie we Lwowie

Marek Mikłaszewicz, filatelista z Iławy prezentuje dyplom i medal po wystawie we Lwowie

Autor zdjęcia: M. Rogatty

FILATELISTYKA\\\ Iławscy filateliści - Jan Nowakowski i Marek Mikłaszewicz, w październiku ubiegłego roku prezentowali swoje filatelistyczne eksponaty we Lwowie. Byli jedynymi Polakami.

Iławianie uczestniczyli bowiem w Międzynarodowej Wystawie Filatelistycznej we Lwowie. Pierwszy raz za granicą pokazał swoje znaczki pocztowe Jan Nowakowski, konkretnie znaczki o latarniach morskich pt. "Ognie życia palą się dla tych co na morzu". Natomiast drugi iławianin Marek Mikłaszewicz pokazał swój eksponat pt. "Puchary sportowe", ukazujący puchary jako trofea sportowe dla zwycięzców w wielu dyscyplinach sportowych na świecie. Był już on pokazywany na wielu wystawach filatelistycznych krajowych i międzynarodowych, m.in. w Bratysławie (Słowacja), w Atenach (Grecja), w czasie trwania igrzysk olimpijskich, w Aland (Finlandia) oraz niedawno we Lwowie (Ukraina). Eksponat ten w Atenach był jednym o tematyce sportowej z okręgu warmińsko-mazurskiego i jedynym z Polski północnej.
Na dyplomie pamiątkowym widnieje podpis członka honorowego Igrzysk Olimpijskich i Międzynarodowej Wystawy Filatelistycznej Juana Antonio Samarancha.
Marek Mikłaszewicz posiada także drugi eksponat wystawowy o tematyce olimpijskiej pt. "Od gałązki oliwnej do medalu olimpijskiego letnich Igrzysk Olimpijskich", ukazujący medale zdobyte przez reprezentacje państw i medale zdobyte indywidualnie przez olimpijczyków z całego świata na letnich Igrzyskach Olimpijskich, który był pokazywany na wielu wystawach filatelistycznych w kraju.
Jan Nowakowski buduje drugi eksponat wystawowy o żaglowcach, oparty na walorach filatelistycznych z całego świata. Nasi filateliści promują nasze miasto w kraju i za granicą, tym samym popularyzują filatelistykę, za co otrzymali medale pamiątkowe.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages