Siatkarze Pałacu Kamieniec wygrali w Górowie. Teraz powalczą o mistrza i awans do drugiej ligi!

2018-03-26 09:59:36(ost. akt: 2018-03-26 10:06:47)
Radość siatkarzy Pałacu po zwycięstwie odniesionym w Górowie

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Brawa dla drużyny z gminy Susz. Dzięki zwycięstwu odniesionemu w wyjazdowym meczu z Cresovią, Pałac nie tylko zajął drugie miejsce w klasyfikacji końcowej rundy zasadniczej III ligi, ale też ma prawo gry o awans.
Team Cresovia Górowo Iławeckie - CSiR Pałac Kamieniec 1:3 (21:25, 25:22, 20:25, 25:27)
Skład Pałacu: Nejdrowski, Szymański, Domeracki, Macyra, Robert Rólkiewicz, Brzeziński, Poskier (Libero) oraz Kotyśko, Masny (Libero II)
Sędziowie: Tomasz Bałabański oraz Andrzej Kileński (obaj Olsztyn)
Mecz w hali przy Zespole Szkół z Językiem Ukraińskim przy ul. Szkolnej w Górowie Iławeckim obejrzało ok 60 osób.

Celem wyprawy siatkarzy CSiR Pałac Kamieniec na północne krańce naszego województwa było nie tylko zwycięstwo, lecz także trzeba było zatrzeć złe wrażenie, jakie podopieczni Dawida Suskiego zostawili po zeszłotygodniowej porażce na własnym parkiecie z Wenglorzem Volley Lidzbark Warmiński. Stawką meczu w Górowie Iławeckim z miejscowym Team Cresovia było ponadto drugie miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej, dające prawo gry w finale III ligi grupy warmińsko-mazurskiej oraz udział w jednym z turniejów półfinałowych o wejście do II ligi. Zespół Pałacu wykonał to zadanie w 100%.

Początek meczu to wysokie prowadzenie siatkarzy z Kamieńca 5:1, po chwili 18:9, w tym momencie w szeregi Pałacu wkradł się jeden z mankamentów, czyli tzw. "stójka", własne błędy, zaś wynik na tablicy był 20:22. Końcówkę udało się szczęśliwie dograć do końca i wyjść na prowadzenie w całym meczu.

Drugi set to również udany początek, bo prowadzenie zespołu gości 3:0, lecz po chwili zrobiło się 5:4 dla Cresovii i do wyniku 13:11 gra była wyrównana. Ponowna seria błędów Pałacu, szczególnie niewykorzystane akcje w kontrataku pozwoliły gospodarzom wyjść na prowadzenie 18:12. Przy stanie 24:18 dla górowian, gościom udało się obronić kilka piłek setowych, lecz nie wystarczyło to do powiększenia prowadzenia w meczu.

Trzecia odsłona to kolejne szybkie prowadzenie siatkarzy z Kamieńca, lecz znów kilka błędów własnych i gra się wyrównała. Najpierw 5:0 dla Pałacu, po chwili 7:6 dla Cresovii. Końcówka seta należała jednak do podopiecznych Dawida Suskiego, którzy objęli prowadzenie 2:1 w całym spotkaniu.

Początek czwartej partii należał do Team Cresovia, po chwili jednak gra się wyrównała, a po kilku minutach zespół z Kamieńca prowadził 15:10, 18:12 i 20:13. Przy stanie 23:19 znów powtórzył się nielubiany na siatkarskich parkietach scenariusz. Gospodarze byli w posiadaniu piłki setowej, która mogła doprowadzić do decydującej piątej partii (24:23). Lepiej tę wojnę nerwów wytrzymał jednak Pałac wygrywając 27:25 i cały mecz 3:1.

Warto wspomnieć jeszcze jedną rzecz. W Górowie Iławeckim podczas meczów miejscowego Team Cresovia od początku bieżącego sezonu panuje zwyczaj przyznawania tytułu MVP, czyli najbardziej wartościowego zawodnika meczu. Poza sobotnią porażką z Pałacem, gospodarze przegrali u siebie jeszcze jeden mecz na jesieni z KPS-em Gietrzwałd, wówczas statuetka MVP powędrowała w ręce jednego z zawodników popularnej Choroszczy. Tym razem tytułu nie przyznano nikomu, a puchar wrócił do klubowego depozytu. Pozostawmy tą sprawę bez komentarza.

6.Masuria Volley Giżycko117:29

Tabela przedstawia w kolejności: ilość meczów, liczbę punktów, stosunek setów (sety zdobyte: sety stracone). W przypadku identycznej liczby punktów o kolejności w tabeli decyduje bilans bezpośrednich spotkań pomiędzy zainteresowanymi zespołami.

*** W rozgrywkach o mistrzostwo III ligi siatkarzy po rundzie zasadniczej nastąpi faza play-off. W odróżnieniu od poprzedniego sezonu będzie ona składać się tylko z 1 rundy, rundy finałowej. Zespoły z miejsc 1 i 2 zagrają o 1 miejsce, drużyny z miejsc 3 i 4 o 3 miejsce, zaś ekipy z miejsc 5 i 6 powalczą o 5 miejsce na koniec sezonu 2017/2018. Rywalizacja toczyć się będzie do 2 wygranych meczów. Pierwszy z nich odbędzie się u zespołu niżej rozstawionego po rundzie zasadniczej. Nas oczywiście interesować będzie rywalizacja finałowa z udziałem CSiR Pałac Kamieniec, którego przeciwnikiem, podobnie jak w ubiegłym sezonie, będzie faworyt rozgrywek KPS Gietrzwałd. Pierwszy mecz zaplanowany jest na termin 7 lub 8 kwietnia w hali Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II w Suszu. Drugi zaś i ewentualnie trzeci decydujący mecz tydzień później, 14 lub 15.04 w Gietrzwałdzie.

- W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi za pośrednictwem Gazety Iławskiej chcielibyśmy życzyć wszystkim kibicom zdrowych, wesołych i przede wszystkim pogodnych Świąt Wielkanocnych spędzonych w cieple rodzinnej atmosfery, smacznego jajka i mokrego Śmigusa Dyngusa – życzą siatkarze Pałacu.