Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Biegli dla żołnierzy wyklętych

2018-03-14 10:08:30 (ost. akt: 2018-03-14 10:20:11)
Zwycięzcy biegu

Zwycięzcy biegu

Autor zdjęcia: Urząd Miejski w Kisielicach

Lekki mróz i słońce towarzyszyły zawodnikom na trasie biegu ku pamięci żołnierzy wyklętych. Bieg Tropem Wilczym rozegrano na dwóch dystansach - 1963 metrów i na 5 kilometrów.


— Ideą wydarzenia pod nazwą Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych nie jest współzawodnictwo ale upamiętnienie tych dzielnych ludzi – mówi burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk. W tej edycji obok mieszkańców Gminy Kisielice biegli także sportsmeni z Kwidzyna, Iławy, Kurzętnika oraz Prabut. Łącznie wystartowało 50 osób, to znacznie więcej niż w roku ubiegłym - dodaje. Organizatorem wydarzenia był Urząd Miejski w Kisielicach, MGOK Kisielice, 18 Kisielicka Drużyna Harcerska im. Szarych Szeregów, Nadleśnictwo Susz - Leśnictwo Kisielice oraz OSP Kisielice. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale i pamiątkowe koszulki. Zwycięzcy biegu na 5 km otrzymali także gadżety od Nadleśnictwa Susz, które reprezentował Arkadiusz Pękala.

Klasyfikacja 5 km:
• I miejsce - Sławomir Kogut - Kurzętnik,
• II miejsce - Szymon Kogut – Kurzętnik,
• III miejsce - Wiesław Murawski – Kisielice. Klasyfikacji na 1963 metry (dystans dla upamiętnienia śmierci ostatniego z Wyklętych) nie było.
Bieg nie wymagał wpisowego.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Obcy #2462246 | 176.221.*.* 14 mar 2018 11:13

    Niektórzy myślą, ze to grochówka tam kwiatki tu medali kilka przypiąć i następna kadencja gotowa. Nowe pokolenie już się nie będzie nabiera. Ale kitka swoje zrobi dla szpanu. Co tu gadać, moze tyle, ze jeśli chodzi o wybory to na bezrybiu i rak ryba. Rozumiemy się...

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages