Piątek, 22 marca 2019. Imieniny Bogusława, Jagody, Katarzyny

Gala podsumowująca nasz sportowy Plebiscyt w obiektywie Zbigniewa Tomaszewskiego [ZDJĘCIA]

2018-03-13 17:53:30 (ost. akt: 2018-03-13 15:10:55)
Rodzina Sandry Wiśniewskiej (pierwsza z lewej, 4 miejsce w plebiscycie) zaczytana w Gazecie Iławskiej

Rodzina Sandry Wiśniewskiej (pierwsza z lewej, 4 miejsce w plebiscycie) zaczytana w Gazecie Iławskiej

Autor zdjęcia: Zbigniew Tomaszewski - TOMCOLOR

Wracamy jeszcze na chwilę do piątkowych (9 marca) wydarzeń w Porcie Śródlądowym w Iławie, gdzie w gościnnej sali konferencyjnej podsumowaliśmy plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca roku 2017 wg czytelników Gazety Iławskiej. Publikujemy dziś opis sportowców ze Złotej Dziesiątki oraz zdjęcia, które otrzymaliśmy od Zbigniewa Tomaszewskiego. Studio i fotolaboratorium Tomcolor było jednym ze sponsorów naszego wydarzenia.


Zawsze podkreślamy, jak fajną pracę ma dziennikarz piszący o sporcie w Iławie i powiecie iławskim. Mnogość klubów, stowarzyszeń, a także sportowców niezrzeszonych sprawia, że zawsze jest o czym i o kim pisać. Trzeba tylko te tematy umiejętnie wyłapać.

Początkowo na liście kandydatów było 149 nazwisk, lista ta powstała po konsultacji z naszym lokalnym środowiskiem sportowym. Pozostawiliśmy jednak furtkę naszym czytelnikom, którzy mogli jeszcze dosyłać swoje kandydatury i ostatecznie na liście mieliśmy 164 kandydatów. Niektórzy zarzucali nam, że sportowców jest za dużo, że powinniśmy wybrać tylko najlepszych z najlepszych, ale poprzez nasz plebiscyt nie tylko chcieliśmy wybrać tego Najpopularniejszego, ale także pokazać reprezentantów miasta i gminy Iława, miasta i gminy Susz oraz miasta i gminy Kisielice.

W gronie kandydatów mieliśmy przedstawicieli najróżniejszych dyscyplin. Były zatem m.in. sporty drużynowe, sztuki walki, nie mogło oczywiście zabraknąć wioślarzy, żeglarzy, a także reprezentantów siatkówki. W gronie kandydatów mieliśmy też sportowców niepełnosprawnych, uprawiających m.in. strzelectwo pneumatyczne czy koszykówkę na wózkach inwalidzkich.

Walka o zwycięstwo trwała dosłownie do ostatnich sekund. Już sam początek głosowania zapowiadał ostrą rywalizację, jednak była to tylko cisza przez burzą. No i burza nadeszła ostatniego dnia głosowania. Sytuacja w klasyfikacji plebiscytu zmieniała się wówczas jak w kalejdoskopie, zwłaszcza w pierwszej dziesiątce doszło do dużych przetasowań. Na przykład zwyciężczyni naszej sportowej zabawy na dzień przed końcem głosowania zajmowała miejsce w środku pierwszej dziesiątki, jednak pomyślne wiatry pomogły jej dotrzeć na metę.

Tak oto nasi czytelnicy wybrali Złotą Dziesiątkę.

Miejsce 10 — Jakub Zalewski z Iławskiego Klubu Kyokushin Karate. Sensei Tomasz Gąska podkreśla, że Kuba w roku 2017 zrobił ogromne postępy. Tym większa szkoda dla iławskiego klubu karate, że zawodnik zrezygnował na początku tego roku z trenowania tej dalekowschodniej sztuki walki. Teraz skupi się na pływaniu w barwach Orki Iława.

Miejsce 9 — Jakub Bogusiewicz, triathlonista Orki Iława. Systematyczność, dokładność w wykonywaniu poleceń, ale też sportowa zadziorność — tak trener Radosław Burza opisuje sportową osobowość swojego zawodnika. Kuba jest jednym z aż czterech reprezentantów iławskiej Orki w naszej Złotej Dziesiątce.

Miejsce 8 — Janusz Ciarczyński, pływak iławskiej Orki. Jego trenerem jest Błażej Matysiak. Janek wyjechał na zawody Pucharu Polski do Lublina, w jego imieniu dyplom oraz nagrodę odbierał dziadek pływaka, Kazimierz Kamiński, nasz wierny czytelnik. Do największych sukcesów iławianina należy m.in. 5 miejsce zdobyte w Łodzi podczas Zimowych Mistrzostw Polski rocznika 2001 w stylu motylkowym na 50 metrów.

Miejsce 7 — Maciej Kapuściński. Przygodę ze sportem rozpoczynał od piłki nożnej, grał m.in. w GKS-ie Wikielec i Jezioraku Iława, a bieganie trenuje od 6 lat. W 2017 roku startował m.in. w Trójmiejskim Ultra Tracku, podczas którego pokonał dystans 65 kilometrów!

Miejsce 6 — Łukasz Brzeziński, czołowy siatkarz występującego w III lidze Pałacu Kamieniec, gdzie trenerem jest Dawid Suski. Łukasz przebywał w weekend w Warszawie na IV Otwartych Mistrzostwach Polski Amatorów. Zawodnik ten gra w drużynie z gminy Susz, ale jest mieszkańcem gminy Kisielice. Dlatego dyplom w jego imieniu odebrała Barbara Pękala, sekretarz gminy Kisielice. Łukasz przy okazji najbliższej sesji rady otrzyma także nagrodę od władz gminy Kisielice.

Miejsce 5 — Liliana Kukiełka. Pływaczka Orki Iława to zwyciężczyni poprzedniej edycji naszej zabawy. Jej trener Błażej Matysiak podkreśla, że Liliana znakomicie "czuje wodę" i mimo dość skromnych warunków fizycznych osiąga bardzo dobre rezultaty. Lila podobnie jak Janek Ciarczyński wyjechała na zawody do Lublina, w jej imieniu dyplom oraz nagrodę odebrała siostra.

Miejsce 4 — Sandra Wiśniewska z iławskiej Orki Masters. Tu mamy do czynienia ze sportowcem uprawiającym kilka dyscyplin, bo Sandra trenuje nie tylko aquathlon oraz pływanie, ale także jazdę konną. Do jej największych sukcesów w 2017 roku należy m.in. 1 miejsce wywalczone podczas iławskiego Rajdu Pływackiego w kategorii kobiet do lat 16. Iławianka zdobyła także wicemistrzostwo województwa w pływaniu w stylu klasycznym (zawody odbyły się w Olecku), a podczas zawodów jeździeckich, które odbyły się w Mortęgach, w konkurencji skoków przez przeszkody była druga. Jej trenerem w Orce Masters jest Krzysztof Wacławski.

Miejsce 3 — Piotr Jankowski. To reprezentant jednej z najbardziej oryginalnych dyscyplin sportu w naszym plebiscycie, czyli biegu przez przeszkody, gdzie trzeba i pobiegać, i potaplać się w błocie, i zjechać na linie itd., a wszystko to na trasie liczącej od kilku do nawet 48 kilometrów!
Jednym z największych osiągnięć Piotra jest 33. miejsce w grupie Elite (55. w klasyfikacji generalnej) wywalczone podczas górskiego Runmageddonu Ultra, który odbył się w Myślenicach pod Krakowem. Jankowski trasę pokonał w 10 godzin, startowało ponad 400 osób. Piotr to brat naszego olimpijczyka z Rio de Janeiro, wioślarza Miłosza Jankowskiego.

Miejsce 2 — Wiktoria Stępień, czyli siatkarski Zryw-Volley Iława. Trenerem Wiktorii jest Mieczysław Pietroczuk. To kolejny talent, który wychodzi spod trenerskich skrzydeł tego szkoleniowca. Wszechstronność to największa zaleta zawodniczki, a nikogo nie trzeba przekonywać ile ona znaczy w dyscyplinach drużynowych. Wiktoria może grać na rozegraniu, ale też z powodzeniem zagra na każdej innej pozycji. Ciekawostką jest także fakt, że kapitan zespołu kadetek i juniorek Zrywu uczy się w klasie sportowej o profilu triathlon. Prawie przez cały czas trwania głosowania siatkarka prowadziła w naszym plebiscycie, co świadczy o jej dużej popularności.

Miejsce 1 — Alicja Michalewska, żeglarka MOS Iława. Tuż po zakończeniu głosowania rozmawialiśmy na zupełnie inny temat ze Stanisławem Kasprzakiem, organizatorem regat żeglarskich, właścicielem przystani Pod Omegą. Zapytał przy okazji, kto wygrał nasz plebiscyt. Odpowiedzieliśmy, że żeglarka MOS-u Alicja Michalewska. Pan Stanisław stwierdził od razu, że to bardzo dobrze, że wygrała Alicja, bo będzie to też dla niej nagroda za ogromny rozwój sportowy jakiego dokonała w 2017 roku. Opinię tę potwierdza jej trener Michał Maśkiewicz, który dodaje, że największą zaletą Alicji jest intuicja oraz — mówiąc już językiem piłki nożnej — bardzo dobry przegląd pola.
Alicja w 2017 roku wywalczyła m.in. 2 miejsce w mistrzostwach Polski w klasie optimist do lat 11. Jest bardzo pracowita i jeśli będzie dalej robiła takie postępy to może daleko zajść. — Ale ta droga jest jeszcze długa i bardzo kręta — zauważa szkoleniowiec, która dba o chłodne głowy swoich podopiecznych.
Alicja — Gratulujemy zwycięstwa w naszym plebiscycie!!!

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages