Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Dwaj 16-latkowie przyłapani z trawką

2018-03-13 15:15:16 (ost. akt: 2018-03-13 18:46:28)
Ilustracja do tekstu

Ilustracja do tekstu

Autor zdjęcia: Arch. policji

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi Ostródy, który sprzedał znajomym marihuanę. Natomiast jego kolegom grozi do 3 lat pozbawienia wolności za jej posiadanie. Cała trójka będzie tłumaczyć się przed sądem.

Iławscy dzielnicowi  st. asp. Dominik Siestrzewitowski oraz mł. asp. Daniel Bonisławski podczas obchodu rejonu służbowego zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy siedzieli na ławce. Kiedy zauważyli policjantów zaczęli się nerwowo zachowywać. Okazało się, że mieli na ławce porozkładane butelki, pojemniki oraz słoiki.  Funkcjonariusze wylegitymowali ich oraz sprawdzili zawartość pojemników. Okazało się, że dwaj 16 – latkowie posiadają susz roślinny koloru brunatnego. Młodzi mieszkańcy Iławy zostali zatrzymani. Badanie narkotestem wskazało, że prawie 17 gram suszu, który posiadali chłopacy była to marihuana. W trakcie czynności policjanci ustalili skąd 16 – latkowie mieli narkotyki. Jak się okazało kupili je od również 16 – letniego mieszkańca Ostródy. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów 16 – latkom, do których się przyznali. Chłopacy w najbliższym czasie ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

W myśl Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii art. 59 § 2. Mówi, że „Jeżeli sprawca czynu, o którym mowa w ust. 1, udziela środka odurzającego lub substancji psychotropowej małoletniemu, ułatwia użycie albo nakłania go do użycia takiego środka lub substancji, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3…
62 § 1. "Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages