II LIGA PIŁKI RĘCZNEJ: Porażka Jezioraka [ZDJĘCIA], MOSiR Kętrzyn i Szczypiorniak Olsztyn też bez punktów [TABELA, WYNIKI]

2018-03-12 10:34:43(ost. akt: 2018-03-12 10:55:07)
Jeziorak przegrał w sobotę z Tytanami Wejherowo jedną bramką

Trzy mecze, trzy porażki – niestety, 16. kolejka była wybitnie nieudana dla reprezentantów województwa warmińsko-mazurskiego. Iławski Jeziorak przegrał na swoim terenie z Tytanami Wejherowo.
Jeziorak Iława — Tytani Wejherowo 22:23 (8:13)
JEZIORAK: Dudek, Prorok, Bańcerek, Przysowa, Rynk, Zawłocki, Gostrowski, Kamiński, Kosopud, Jarząb, Szymaniak, Baliński, Mkrtchyan, Wierzbicki, Malinowski, Zagrajek,

W składzie Jezioraka na mecz z czwartą siłą ligi było kilku nowych zawodników (Błażej Bańcerek, Damian Przysowa, Paweł Rynk), jednak widać, że potrzeba im jeszcze trochę czasu na zagranie. Iławianie zaliczyli słabą pierwszą i dobrą drugą połowę, co nie wystarczyło nawet do wywalczenia remisu i doprowadzenia do karnych.

MOSiR Kętrzyn — SMS ZPRP II Gdańsk 23:41 (11:20)
MOSiR: Gryczka, Pałachowski - Pietrasik 5, Wójcik 5, Pałasz 4, Mikłasz 2, Dziakiewicz 2, Jasionek 2, Niedziałkowski 1, Kręciewski 1, Guźniczak 1, Chudyński,

— To był nasz najlepszy mecz w tym sezonie – ocenia trener MOSiR-u Cezary Tyszka, który mimo porażki jest bardzo podbudowany postawą swojego zespołu w meczu ze zdecydowanym liderem ligowej tabeli. — W pierwszej połowie zanosiło się nawet na sensację, bo do 18. minuty wygrywaliśmy. Później jednak przeciwnik, który ma w składzie trzech juniorskich reprezentantów Polski, nam odjechał, ale i tak występ przeciwko drużynie z Gdańska jest dobrym prognostykiem na przyszłość – dodaje szkoleniowiec.

Szczypiorniak Olsztyn — KPR Gryfino 27:36 (13:15)
SZCZYPIORNIAK: Stachyra, Dudek, Ałaj - Kozłowski 9, Jurewicz 6, Cudzewicz 4, Wicinek 4, Mosiewicz 1, Domian 1, Ostrówka 1, Pszczółkowski 1, Spychalski, Brozda

Szczypiorniak przegrał na własne życzenie, jak podkreśla trener Krzysztof Maciejewski, a o porażce zadecydowały błędy w drugiej części meczu. - W pierwszej połowie graliśmy jak równy z równym, jednak po przerwie w pewnym momencie po naszych błędach goście skutecznie kontrowali i odjechali nam z wynikiem – relacjonuje trener Szczypiorniaka.