Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Sołtysi z Gminy Iława wyróżnieni przez marszałka

2018-03-12 10:24:12 (ost. akt: 2018-03-12 10:36:19)

Autor zdjęcia: Źródło: Urząd Gminy Iława

W Polsce jest ponad 40 tysięcy sołtysów, a na Warmii i Mazurach - 2,5 tysiąca. 9 marca w Ostródzie podczas Samorządowego Dnia Sołtysa stu wyróżniających się przedstawicieli lokalnych społeczności, na 100. rocznicę odzyskania niepodległości, odebrało z rąk marszałka Gustawa Marka Brzezina symboliczne podziękowania.


W obchodach uczestniczyli prawie wszyscy sołtysi z naszej gminy na czele z Wójtem Gminy Iława Krzysztofem Harmacińskim. Z gminy Iława wyróżnieni zostali: sołtys Kałdun Daniela Wysocka i sołtys Ząbrowa Roman Piękos.
— To święto jest okazją, by docenić wielki trud i wysiłek wkładany w pracę na rzecz rozwoju sołectwa. Stanowicie Państwo wielką armię ludzi aktywnych, pełnych inicjatywy i zapału, zachęcających mieszkańców do wspólnego działania. Jesteście wielką siłą, zmieniającą na co dzień oblicze polskiej wsi - mówił podczas wystąpienia marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin.

W uroczystości wzięło udział około tysiąca osób. Wśród gości byli m.in. arcybiskup metropolita warmiński Józef Górzyński, posłanka Urszula Pasławska, poseł Władysław Kosiniak-Kamysz, rektor UWM prof. Ryszard Górecki. Obchodom towarzyszył wykład prof. Stanisława Achremczyka „Wieś w kształtowaniu tożsamości narodowej i regionalnej”. Spotkanie zakończył występ Zespołu Pieśni i Tańca „Kortowo”.

Źródło: Urząd Gminy Iława


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages