środa, 16 stycznia 2019. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Alicja Michalewska zwyciężczynią naszego Sportowego Plebiscytu! Walka trwała do ostatnich sekund głosowania! [WYNIKI]

2018-03-01 11:48:02 (ost. akt: 2018-03-01 12:13:42)
Alicja Michalewska, Najpopularniejszy Sportowiec roku 2017 wg czytelników Gazety Iławskiej

Alicja Michalewska, Najpopularniejszy Sportowiec roku 2017 wg czytelników Gazety Iławskiej

Autor zdjęcia: Marek Karbowski

Spodziewaliśmy się, że końcówka głosowania na kandydatów w plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca roku 2017 wg czytelników Gazety Iławskiej przyniesie mnóstwo emocji i zmian w klasyfikacji. Ale że aż tak!?! Ostatecznie zwyciężyła, dosłownie rzutem na taśmę, Alicja Michalewska, żeglarka MOS-u Iława. Gratulujemy!

To co działo się w ostatnim dniu głosowania przejdzie do historii naszego plebiscytu i Gazety Iławskiej. Od godzin porannych widoczny był znaczny ruch wywołany kolejnymi falami wysyłanych sms-ów. Kulminacja nastąpiła w godzinach wieczornych i nocą, głosowanie trwało do godziny 23.59 (28 lutego).

Największe poruszenie wywołała żeglarka Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Iławie. Alicja Michalewska wyraźnie złapała wiatr w żagle i w trybie ekspresowym z miejsc ze środka pierwszej dziesiątki awansowała na drugą pozycję. A między godziną 21.30 a 22.15 wykonała najważniejszy zwrot, wyprzedziła prowadzącą w naszej sportowej zabawie od kilku tygodni Wiktorię Stępień z siatkarskiego Zrywu-Volley i na ostatnią prostą ruszyła z pierwszego miejsca.

— Taktycznie ten wyścig był kapitalnie rozegrany przez Alicję, w naszym klubie trenujemy takie finisze — relacjonuje z żeglarskim zacięciem Michał Maśkiewicz, trener Najpopularniejszego Sportowca 2017 wg czytelników Gazety Iławskiej.
— Nasza zawodniczka znakomicie wykorzystała warunki panujące na waszym akwenie, dobrze wykonała zwroty a największy talent pokazała na samym końcu wyścigu wpływając na metę jako pierwsza. Brawo! — dodaje szkoleniowiec optymistkarzy MOS-u Iława.

Michalewska wygrała zatem nasz plebiscyt, a Wiktorią Stępień jest druga. Walka trwała też o najniższe miejsce na podium, Piotr Jankowski to był spychany z tego miejsca, to trafiał na nie ponownie. Podobnie jak aquathlonistka OrkiMasters Sandra Wiśniewska. Więcej zimnej krwi i siły w ostatnich chwilach głosowania zachowali fani i najbliżsi iławianina trenującego bieganie przez przeszkody, czyli popularny OCR (Obstacle Course Racing).

Ba! Jakby tego było mało, sms-owa walka rozgorzała także o dostanie się do Złotej Dziesiątki. Na przykład biegacz Maciej Kapuściński to w niej był, to z niej wyskakiwał (ostatecznie pozostał). Na piątym miejscu ten emocjonujący wyścig zakończyła Liliana Kukiełka, zwyciężczyni poprzedniej edycji naszego plebiscytu.

Wszystkim sportowcom, którzy znaleźli się w Złotej Dziesiątce, gratulujemy. Zwłaszcza pierwszej trójce, z Najpopularniejszą Alicją Michalewską na czele.
Całą pierwszą dziesiątkę zapraszamy już teraz na galę podsumowującą nasz plebiscyt, podobnie jak patronów i partnerów oraz sponsorów. Dojdzie do niej w piątek 9 marca o godzinie 18.00 w Porcie Śródlądowym przy ul. Chodkiewicza 5 w Iławie.

ZŁOTA DZIESIĄTKA PLEBISCYTU GAZETY IŁAWSKIEJ
NA NAJPOPULARNIEJSZEGO SPORTOWCA 2017 ROKU
1. Alicja Michalewska, żeglarstwo (MOS Iława)
2. Wiktoria Stępień, siatkówka (Zryw-Volley Iława)
3. Piotr Jankowski, biegi (Iława)
4. Sandra Wiśniewska, aquathlon/pływanie (OrkaMasters Iława)
5. Liliana Kukiełka, pływanie (Orka Iława)
6. Łukasz Brzeziński, siatkówka (CSiR Pałac Kamieniec)
7. Maciej Kapuściński, biegi (Iława)
8. Janusz Ciarczyński, pływanie (Orka Iława)
9. Jakub Bogusiewicz, triathlon (Orka Iława)
10. Jakub Zalewski, karate kyokushin (Iławski Klub Kyokushin Karate)


KLASYFIKACJA KOŃCOWA PLEBISCYTU


zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages