Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Irena Nowicka z tytułem „Zasłużona dla miasta Iława”. Gratulujemy! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2018-02-27 09:05:20 (ost. akt: 2018-02-27 09:20:32)
Irena Nowicka tytuł odebrała podczas sesji rady miasta (poniedziałek 26 lutego)

Irena Nowicka tytuł odebrała podczas sesji rady miasta (poniedziałek 26 lutego)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Tytuł ten przyznawany jest osobom, które miały bardzo duży (pozytywny!) wpływ na życie miasta. A nikt chyba nie wątpi, że pani Irena Nowicka taką postacią jest.


„Nikt nie ma wątpliwości, że Irena Nowicka to postać nietuzinkowa, kobieta sukcesu, wrażliwa na sztukę. Od 10 lat kojarzona jest ze Stowarzyszeniem SART w Iławie, ale większości iławian kojarzy ją z kinem, z którym była związana 32 lata. Od kina Lenino, po X Muzę aż do kinoteatru Pasja.” - tak rozpoczynał się artykuł poświęcony pani Irenie, który kilka tygodni temu ukazał się w papierowym wydaniu „Gazety Iławskiej” oraz na naszym portalu.

PRZECZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ: Irena Nowicka: Kino jest miłością mojego życia

Wśród iławian mnóstwo jest osób, które uczuciem do kultury, zwłaszcza do filmu, zapałały właśnie dzięki pani Irenie, m.in. dzięki jej wrażliwości ale też wiedzy, doświadczeniu. W 2007 roku objęła funkcję prezesa Stowarzyszenia Kulturalno-Artystycznego SART w Iławie. Tego samego roku nagrodzona została przez władze miasta Złotym Herbem Iławy.

Jak się okazuje, jeszcze ważniejsze wyróżnienie trafiło do rąk animatorki kultury podczas ostatniej sesji rady miasta. W poniedziałek 26 lutego, tuż przed rozpoczęciem obrad, Irena Nowicka odebrała z rąk burmistrza Adama Żylińskiego statuetkę oraz kwiaty, a związane to było z nadaniem tytułu „Zasłużona dla miasta Iława”. Tu krótkie wyjaśnienie: tytuł "Zasłużony dla miasta Iława" może otrzymać rzeczywisty mieszkaniec miasta, natomiast tytuł „Honorowego Obywatela Iławy” przewidziany jest tylko dla osób niebędących iławianką/ iławianinem.

Dobrze, że tego typu uroczystości odbywają się na początku obrad sesji rady miasta. Zasłużeni i inni wyróżnieni dzięki temu nie muszą przysłuchiwać się często bezowocnym, personalnym sprzeczkom zasiadających w sali sesyjnej. Zresztą Irena Nowicka wygłosiła krótki apel do radnych i władz miasta. Oto nagranie:


Pani Ireno, w imieniu redakcji „Gazety Iławskiej” serdecznie gratulujemy. Oby było więcej takich osób w Iławie.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages