Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Jeden poszukiwany chował się w piwniczce, drugi zamiast w więzieniu stawił się w pracy

2018-02-23 09:16:35 (ost. akt: 2018-02-23 09:18:20)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Policjanci z powiatu iławskiego zatrzymali kolejnych dwóch poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. 38-latek, który schował się w piwniczce przed policjantami szukany był przed sądem za kradzieże. Natomiast 57-latek poszukiwany był za kierowanie samochodem pomimo decyzji o cofnięciu mu uprawnień.

Zalewscy policjanci podczas wykonywania swoich codziennych obowiązków w celu zrealizowania zarządzenia o ustaleniu miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym wielokrotnie rozpytywali rodzinę oraz znajomych poszukiwanego. Funkcjonariusze sprawdzali różne adresy, pod którymi mógł przebywać 38-latek. Kiedy ustalili kolejne miejsce przebywania mężczyzny pojechali sprawdzić wskazany adres.
Okazało się, że mieszkaniec gminy Zalewo ukrył się w piwniczce w gospodarstwie, w którym pracował. Funkcjonariusze zatrzymali 38-latka. Policjanci oświadczyli mężczyźnie, że szukany był za kradzieże. Mieszkaniec gminy Zalewo został już odkonwojowany do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 72 dni.

Kolejnego poszukiwanego mężczyznę zatrzymali policjanci z zespołu ds. poszukiwań. Funkcjonariusze podczas czynności ustalili miejsce, gdzie może przebywać szukany przez sąd 57-latek. Policjanci po uzyskaniu informacji natychmiast pojechali pod wskazany adres, potwierdzili informację i zatrzymali mieszkańca gminy Iława. Mężczyzna zamiast zgodnie z wyrokiem sądu stawić się w zakładzie karnym, poszedł do zakładu pracy. 57-latek poszukiwany był on przez sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 60 dni za kierowanie samochodem pomimo decyzji o cofnięciu mu uprawnień. Mężczyzna został już odkonwojowanmy do zakładu karnego.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages