środa, 20 marca 2019. Imieniny Joachima, Kiry, Maurycego

Pijany 50-latek z gminy Zalewo jechał całą szerokością jezdni. Miał 2,4 promila

2018-02-22 11:10:50 (ost. akt: 2018-02-22 11:21:50)

Autor zdjęcia: sxc.hu zdjęcie ilustracyjne

Kierowanie pojazdem to wielka odpowiedzialność, jednak nadal zdarzają się osoby, które jeżdżą pomimo wcześniej spożytego alkoholu. Tak było w przypadku trzech mieszkańców powiatu iławskiego, którzy zostali zatrzymani we wtorek 20 lutego.

••• Skrajną nieodpowiedzialności wykazał się mieszkaniec powiatu iławskiego. Mężczyzna pomimo wcześniej wypitego alkoholu postanowił wsiąść za „kółko” i pojechać ze swoimi znajomymi na przejażdżkę. Kiedy funkcjonariusze zauważyli, że kierujący citroenem jedzie całą szerokością drogi postanowili go zatrzymać. Okazało się, że 50-latek kierował samochodem mając 2,4 promila alkoholu w organizmie.

W trakcie czynności okazało się, że mieszkaniec gminy Zalewo nie posiada przy sobie dokumentów prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC. Mężczyzna również za to będzie się tłumaczyć się przed sądem.

••• Kolejnego nietrzeźwego kierującego policjanci zatrzymali podczas kontroli drogowej — wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że 52-latek kierował oplem mając prawie pół promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Tymczasem w gminie Iława policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierującego. 62-latek kierował rowerem, kiedy to został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili jego stan trzeźwości ponieważ jedną z dróg w gminie Iława jechał tzw. „wężykiem”. Mężczyzna kierował jednośladem mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze za popełnione wykroczenie ukarali mężczyznę mandatem.

Mężczyźni ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania w najbliższym czasie będą tłumaczyć się przed sądem.

Przypominamy!
Kodeks karny za samo kierowanie w stanie nietrzeźwości pojazdem mechanicznym przewiduje karę 2 lata pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5.000 złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10.000 złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages