Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

To był trudny weekend dla policji. Najgroźniejsza kolizja była w Suszu

2018-02-20 10:47:39 (ost. akt: 2018-02-20 15:29:01)

Autor zdjęcia: KPP Iława

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie podsumowali minione 72 godziny. Interweniowano 138 razy m.in. podczas kolizji, awantur domowych.

Były to najczęściej zakłócenia porządku, awantury i kłótnie domowe, których było 11 oraz kradzieże. Nie zabrakło także nietrzeźwych kierujących. Interwencji dotyczących ruchu drogowego było natomiast 29. Mundurowi zatrzymali 4 pijanych kierujących oraz jednego, który nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem.

Interweniowano przy 15  kolizjach. Do tej najpoważniej wyglądającej doszło  w Suszu.  64 – latka kierująca oplem nie ustąpiła pierwszeństwa kierującemu vw doprowadzając do zderzenia między pojazdami. Kobieta ze swojego zachowania w najbliższym czasie będzie tłumaczyła się przed sądem.

Natomiast 22 – latek kierujących oplem nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu w doprowadzając do zderzenia z  kierującym vw. Mężczyzna za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem.

Skrajną nieodpowiedzialności wykazał się mieszkaniec powiatu iławskiego. Mężczyzna pomimo wcześniej wypitego alkoholu postanowił wsiąść za kółko. O niebezpiecznych manewrach kierującego daewoo oficera dyżurnego iławskiej policji poinformował świadek. Funkcjonariusze posiadając informację, która drogą i jakim samochodem jedzie nietrzeźwy kierujący zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że 29 – latek kierował samochodem mając [b]1,7 promila alkoholu w organizmie.[/b] Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Kolejnego nietrzeźwego kierującego policjanci zatrzymali po tym jak jechał rowerem po chodniku. Policjanci wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili jego stan trzeźwości. Podczas czynności ustalili, że 23 – latek kierował jednośladem  mając 1,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany mandatem.
Tymczasem w Iławie policjanci ruchu drogowego zatrzymali rowerzystę do kontroli drogowej. Funkcjonariusze w trakcie rozmowy z mężczyzną wyczuli od niego alkohol. Policjanci sprawdzili dokumenty 27 – latka oraz jego stan trzeźwości. Ich przypuszczenia okazały się słuszne. Mieszkaniec  powiatu iławskiego  kierował jednośladem prawie 0,6 promila alkoholu w organizmie. Policjanci ukarali mężczyznę mandatem.

Natomiast w Zalewie mundurowi podczas patrolu miasta zauważyli kierującego rowerem, który jechał tzw. „wężykiem”. Policjanci zatrzymali kierującego jednośladem do kontroli drogowej. Podczas czynności okazało się, że 59 - latek kierował rowerem mając promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany mandatem.

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego zatrzymali policjanci w gminie Susz. Mężczyzna jadąc bmw nie zastosował się do znaku drogowego STOP. Policjanci sprawdzili dokumenty mężczyzny oraz pojazdu. W trakcie czynności okazało się, że 26 - latek nie posiada uprawnień do kierowania samochodem. Policjanci za niezastosowanie się do znaku drogowego oraz brak uprawnień ukarali mężczyznę mandatami.

Policjanci podczas minionego weekendu zatrzymali również 5 dowodów rejestracyjnych ponieważ samochody nie miał ważnych badań technicznych.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages