Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Płonąca kuchnia w bloku przy ul. Ostródzkiej postawiła strażaków na nogi

2018-02-20 09:38:47 (ost. akt: 2018-02-20 09:50:23)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy komendy powiatowej państwowej straży pożarnej w Iławie przygotował cotygodniowy raport z działań swojej jednostki. Szczególnie dużo zdarzeń miało miejsce w piątek 16. lutego.

Informacja z działań straży pożarnej w okresie od 14 do 20 lutego 2018r.

Środa 14 lutego
Iława, ul. Zielona — pomoc Zespołowi Ratownictwa Medycznego w zniesieniu chorej osoby do karetki.
Sampława – pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego.

Czwartek 15 lutego
Iława, ul. 1 Maja – wyczuwalny zapach gazu. Zdarzenie okazało się na szczęście nie groźne a wszystkie pomiary, jakie strażacy prowadzili w budynku nie wskazały obecności gazu.
Iława, ul. Asnyka – dwa kolejne działania związane z pomocą ratownikom medycznym w transporcie chorego.
Ludwichowo – pomoc policji w poszukiwaniu mężczyzny.

Piątek 16 lutego
Lubawa, ul. Toruńska
— zderzenie dwóch samochodów osobowych. Mimo, że trójka podróżujących autami osób sama opuściła samochody przed przybyciem straży to konieczna była interwencja zespołów ratownictwa medycznego. Działania straży polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, kierowaniu ruchem drogowym - wahadłowo. Dwie osoby z fiata seicento zostały zabrane na SOR Iława.
Lubawa, ul. Borek 3 zakład IKEA – strażacy wezwani zostali do zadymienia wydobywającego się z instalacji odciągu pyłu. Wstępne informacje wskazywały na duże zadymienie jednak na miejscu okazał się, że przyczyną zdarzenia było zatarcie jednego z elementów wyciągowych. Konieczne było rozebranie części instalacji, sprawdzenie czy w wyciągach nie ma zarzewi ognia i tlącego się pyłu drzewnego.
Wiśniewo – zgłoszenie o wyczuwalnym zapachu gazu w budynku mieszkalnym. W tym zdarzeniu potwierdzono obecność gazu, starsza pani mieszkająca sama w momencie przyjazdu straży znajdowała się pod opieką sąsiadki. Strażacy przewietrzyli pomieszczenia, zakręcili butlę z gazem i sprawdzili czy nie ma zagrożenia. Kobieta zabrana została przez ZRM do iławskiego szpitala.
Targowisko Dolne – pożar samochodu osobowego. Auto spłonęło niemal doszczętnie, jednak nikomu nic się nie stało.

Sobota 17 lutego
Susz
– zderzenie dwóch samochodów osobowych.

Niedziela, 18 lutego
Iława, ul. Bandurskiego
– otwarcie drzwi do mieszkania, w którym może znajdować się mężczyzna.

Poniedziałek 19 lutego
Iława, ul. Ostródzka
– zgłoszenie o pożarze mieszkania. Do dyżurnego straży w Iławie wpłynęło zgłoszenie od mieszkańca jednego z bloków, iż w bloku o numerze 48F pali się mieszkanie na parterze. Mieszkający tam mężczyzna miał znajdować się na balkonie. W czasie dojazdu zastępów na miejsce dyżurny odebrał telefoniczną informację od mieszkającego w tym samym bloku strażaka, że przygasił pożar wodą. Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że z mieszkania na parterze wydobywa się dym. Jest wyczuwalny również na klatce schodowej. W mieszkaniu pootwierane zostały okna. Najemca znajduje się na balkonie i nie zgłasza żadnych dolegliwości.
Działania straży pożarnej polegały na: wejściu strażaków do mieszkania w aparatach oddechowych, wyniesieniu garnka i szafki kuchennej na balkon i dogaszeniu, przewietrzeniu i oddymieniu mieszkania oraz klatki schodowej, wykonaniu pomiaru stężenia tlenku węgla.

Wtorek, 20 lutego
Lubawa
, skrzyżowanie ulicy Toruńskiej i Wyzwolenia — kolizja dwóch samochodów osobowych.

zebrał kpt. Krzysztof Rutkowski

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages