Sobota, 18 sierpnia 2018. Imieniny Bogusława, Bronisława, Ilony

Aż siedmiu poszukiwanych zatrzymała iławska policja

2018-02-19 10:57:37 (ost. akt: 2018-02-19 11:25:04)
więzienie

więzienie

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Dobre rozpoznanie rejonu służbowego przez dzielnicowych i regularny kontakt z lokalną społecznością — to ważne i bardzo przydatne elementy, które w policyjnej pracy pomagają zatrzymać osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości.

Tak też było w przypadku 52-latka poszukiwanego za znęcanie się nad najbliższymi, niestosowanie się do sądowego zakazu oraz naruszenie nietykalności cielesnej. Mężczyzna odbywa już karę pozbawienia wolności w iławskim więzieniu. Kolejnych 6 zatrzymanych poszukiwanych policjanci również odkonwojowali do zakładu karnego.

••• Wśród wielu różnych czynności policyjnych, które na co dzień wykonują dzielnicowi jest również zatrzymywanie osób poszukiwanych. Osoby poszukiwane oczywiście rzadko czekają na funkcjonariuszy w swoich domach. Często celowo ukrywają się, zmieniają miejsca pobytu, aby utrudnić lub wydłużyć wykonanie czynności karnych lub administracyjnych ze swoim udziałem.

W czwartek dzielnicowy z Iławy poprzez dobre rozpoznanie rejonu służbowego i regularny kontakt z lokalną społecznością ustalił miejsce przebywania osoby ukrywającej się przed organami ścigania. Funkcjonariusz uzyskał informację, że w jednym z mieszkań na terenie miasta może przebywać poszukiwany przez policję 52-latek. Dzielnicowy pojechał we wskazane miejsce, gdzie potwierdził informację.
Mieszkaniec Iławy poszukiwany był na podstawie zarządzenia wydanego przez sąd. Mężczyzna ma do odbycia karę pozbawienia wolności w wymiarze roku i czterech miesięcy za znęcanie się nad najbliższymi, niestosowanie się do sądowego zakazu oraz naruszenie nietykalności cielesnej. Policjant zatrzymał mężczyznę, który został już przetransportowany do iławskiego więzienia.

Kolejnego poszukiwanego dzielnicowy zatrzymał na jednej z ulic w Iławie, podczas obchodu rejonu służbowego. Jak przystało na dzielnicowego, funkcjonariusz dobrze zna listę osób poszukiwanych w swoim rejonie. Kiedy zauważył znanego mu z interwencji 41-latka zatrzymał go. Mężczyzna poszukiwany był przez sąd na podstawie zarządzenia o ustaleniu miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym. Ma do odbycia karę 25 dni pozbawienia wolności za kradzieże. Mężczyzna został już przetransportowany do zakładu karnego.

Natomiast lubawscy policjanci zatrzymali kolejnego poszukiwanego podczas interwencji. Funkcjonariusze pojechali do jednego z mieszkań na terenie miasta, gdzie doszło do awantury między domownikami. Okazało się, że sprawca awantury jest poszukiwany. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu został odkonwojowany do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 15 dni za zakłócenie ładu i porządku o charakterze chuligańskim.

Kolejny przypadek zatrzymania — policjanci z iławskiego wydziału kryminalnego wykonując czynności służbowe zauważyli dwóch mężczyzn. Funkcjonariusze postanowili ich wylegitymować. W trakcie czynności okazało się, że jeden z nich jest poszukiwany przez sąd rejonowy w Wejherowie. Policjanci zatrzymali 28-latka, który zostanie odkonwojowany do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższy rok i sześć miesięcy za kradzieże z włamaniami.

Kolejnego poszukiwanego zatrzymali policjanci w domu. Funkcjonariusze uzyskali informacje, że 59-latek powinien teraz przebywać w miejscu swojego zamieszkania. Policjanci natychmiast pojechali do jego domu, gdzie potwierdzili informację. 59-latek był poszukiwany za kradzież z włamaniem. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i przetransportowali go do więzienia, gdzie spędzi najbliższe 150 dni.

Natomiast policjanci z zespołu do spraw poszukiwań, podczas wykonywania swoich codziennych obowiązków pojechali ustalić miejsce przebywania 30-latka. Mieszkaniec Kisielic poszukiwany był przez sąd na podstawie listu gończego oraz zarządzenia ustalenia miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym za oszustwa. Policjanci w celu ustalenie miejsca przebywania 30-latka sprawdzali wcześniej różne adresy, pod którymi mógł przebywać mężczyzna, rozpytywali rodzinę oraz znajomych. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna powinien teraz przebywać w jednym z mieszkań na terenie Kwidzyna. Funkcjonariusze pojechali pod ustalony adres, gdzie potwierdzili uzyskane informacje i zatrzymali 30-latka. Okazało się, że mężczyzna celowo często zmieniał miejsce zamieszkania. Został już odkonwojowany do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższy rok i dziesięć miesięcy.

Kolejny zatrzymany mężczyzna poszukiwany był na podstawie zarządzenia o ustaleniu miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym. Kiedy policjanci pojechali sprawdzić miejsce zamieszkania 60-latka okazało się, że mieszkaniec gminy Iława był w domu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i odkonwojowali do zakładu karnego. Spędzi tam najbliższe 105 dni za groźby karalne oraz znęcanie się nad zwierzętami.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. OLO2650 #2444531 | 5.172.*.* 20 lut 2018 10:22

    Jest czym chwalić się,sami niepełnosprawni bandyci-chyba też i tacy co ich ujęli.BRAWO.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages