Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Żółwia garda, czyli jak zawodnicy Arrachionu przygotowują się do kolejnych walk [ZDJĘCIA I WIDEO]

2018-02-10 08:00:00 (ost. akt: 2018-02-09 13:16:58)
Damian Kowalski (u dołu) niedługo stoczy walkę podczas gali Extreme Fight Cage 7 w Grajewie

Damian Kowalski (u dołu) niedługo stoczy walkę podczas gali Extreme Fight Cage 7 w Grajewie

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

W najbliższym czasie reprezentanci iławskiego klubu sportów walki stoczą kolejne pojedynki. Aby się do nich odpowiednio przygotować, trenowali m.in. pod okiem Szymona Bońkowskiego, jednego z najlepszych specjalistów polskiego MMA jeśli chodzi o walkę w parterze.


W sobotę 24 lutego odbędzie się trzecia edycja Giżyckiej Nocy Gladiatorów, podczas której stoczonych zostanie 10 walk (8 w formule MMA, 2 w K1). Na tej gali — prowadzonej przez Łukasza "Jurasa" Jurkowskiego — będziemy mieli swoich przedstawicieli Arrachionu Iława trenowanych przez Dawida Tarasiewicza.

Pochodzący z Rudzienic (gmina Iława) Tomasz Robak walczyć będzie z reprezentantem gospodarzy Danielem Aptacym, limitem wagowym są 62 kilogramy. Będzie to druga w kolejności walka GNG. Natomiast siódmym pojedynkiem będzie bój Vlada Kovaleva, Białorusina trenującego od grudnia w iławskim Arrachionie, z Piotrem Pestą (kat. do 85 kg, także z Giżycka).

Dwa tygodnie później (10 marca) w Grajewie odbędzie się z kolei gala Extreme Fight Cage 7 organizowana przez federację 3F. Zobaczymy podczas niej walkę Damiana Kowalskiego (kat. -70kg). Póki co, jeszcze nie wiadomo z kim będzie się pojedynkował iławianin.

Trzy wyżej wymienione pojedynki będą odbywały się w formule amatorskiej. A skoro piszemy już o przyszłości, to wspomnijmy jeszcze, że pod koniec kwietnia — prawdopodobnie w Olsztynie — odbędzie się duża gala mieszanych sztuk walki, na której zobaczymy reprezentantów Berkutu Arrachionu Olsztyn oraz zawodnika iławskiej filii jednego z najlepszych klubów polskiego MMA. Patryk Duński już od dłuższego czasu walczy na zasadach zawodowca, niedługo powinniśmy poznać więcej szczegółów na temat tego wydarzenia, w tym m.in. nazwisko przeciwnika najlepszego obecnie fightera szkoły sztuk walki z Iławy.

••• Zawodnicy Arrachionu Iława stale podnoszą swoje umiejętności chętnie korzystając z wiedzy i doświadczenia Pawła Derlacza i Szymona Bońkowskiego, trenerów w Berkucie Arrachionie. Jak już wspomnieliśmy, klub z Olsztyna to krajowa czołówka jeśli chodzi o szkolenie, więc zawodnicy z Iławy i okolic naprawdę mają się od kogo uczyć.

W środę 31 stycznia w salce treningowej sekcji sportów walki (szkoła podstawowa nr 5 — dawne gimnazjum nr 2 — przy ul. Wiejskiej) odbyło się seminarium, podczas którego zawodnicy Dawida Tarasiewicza zdobywali kolejne szlify. Tym razem głównym punktem programu były techniki walki w parterze. A jak parter, to Szymon Bońkowski (Derlacz odpowiada przede wszystkim za walkę w stójce).
— Tematem przewodnim była tym razem żółwia garda, której umiejętne zastosowanie podczas walki wpływa na to, że przeciwnik nie jest w stanie przejąć inicjatywę i zdobyć przewagę — tłumaczy Tarasiewicz.
Trening trwał aż dwie i pół godziny — trener Bońkowski prezentował kolejne tajniki walki w parterze, a potem przyglądał się zawodnikom, czy dobrze pojęli jego przekaz. Efekty powinny być widoczne podczas najbliższych walk naszym fighterów.

••• Arrachion Iława to nie tylko MMA, to także inne sporty walki (m.in. boks). Jedną z dyscyplin wykorzystywanych w mieszanych sztukach walki jest brazylijskie jiu-jitsu. Tuż po seminarium odbyło się mianowanie na wyższe stopnie BJJ. Szymon Bońkowski docenił pracę:
Adrian Błoński 2 belki na białym pasie
Rafał Gubernat niebieski pas
Damian Kowalski 2 belki na niebieskim pasie
Kamil Lendzion 2 belki na niebieskim pasie
Patryk Duński 4 belki na niebieskim pasie
Dawid Tarasiewicz purpurowy pas

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages