Piątek, 13 grudnia 2019. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Turniej szachowy w Galerii Jeziorak! Już w sobotę 17 lutego

2018-02-09 11:10:13 (ost. akt: 2018-02-15 14:54:42)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Co gra w szachy ma wspólnego z bieganiem? W bieganiu tak jak w szachach każdy ruch musi być przemyślany. Pod takim właśnie hasłem, 17 lutego w Iławie, rozegrany zostanie Turniej Szachowy pomiędzy miedzy trzema półmaratonami: grudziądzkim, ostródzkim i iławskim.
— Hasło, pod którym rozegra się turniej jest również informacją przekazywaną do biegaczy i biegaczek, aby podobnie jak szachiści przewidywali każdy treningowy krok, który kumulując się w obciążeniach ustrojowych, nieprzemyślany, może z pięknej biegowej przygody w każdym wieku uczynić mniejsze czy większe problemy zdrowotne, które zakończą aktywność biegową. Turniej jest również zachętą dla nauczycieli wychowania fizycznego, aby propagowali dopuszczoną w wymogach programowych grę w szachy jako bardzo celową umiejętność przydatną w życiu - mówi Paweł Hofman, organizator wydarzenia.

W rozgrywkach głównych zmierzą się uczniowie klas ponadgimnazjalnych (trzyosobowe zespoły reprezentują półmaratony). Również przedszkolaki i uczniowie klas I-III będą mogli sprawdzić się w rywalizacji szachów ogrodowych (na terenie Galerii) w imprezie „Ja Też Lubię Biegać - Gram w szachy”. Rozgrywki szachowe pomiędzy półmaratończykami odbędą się 17 lutego o godzinie 11:00 w iławskiej Galerii Jeziorak.

Impreza jest także promocją klasyfikacji Grand Prix Trzech Półmaratonów w Iławie, Ostródzie i Grudziądzu, która po raz pierwszy jest w tym roku rozgrywana pomiędzy uczestnikami wszystkich trzech wydarzeń. Każdy kto wystartuje w trzech tegorocznych półmaratonach w Grudziądzu (3 maja), Ostródzie (10 czerwca) i Iławie (9 września) za odpowiednio zajęte miejsca w kategorii kobiet i mężczyzn otrzyma punkty. Im mniejsza ilość punktów, tym wyższe miejsce w klasyfikacji.

Wyniki ogłoszone zostaną podczas ostatniej imprezy z cyklu, czyli podczas VIII Iławskiego Półmaratonu LA RIVE im. Antoniego Gierszewskiego. Wyróżnienia otrzymają zawodniczki i zawodnicy z miejsc I-X w kategoriach open kobiet i open mężczyzn.

Szczegóły zamieszczone zostaną w regulaminach półmaratonów.
Wydarzenie zostało objęte patronatem Burmistrza Iławy Adama Żylińskiego, Burmistrza Ostródy Czesława Najmowicza i Prezydenta Grudziądza Roberta Malinowskiego.
W jedności siła! Bądźcie z nami w Ostródzie, Grudziądzu i Iławie!


Źródło: Portal Urzędu Miasta Iława

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages