Piątek, 16 listopada 2018. Imieniny Edmunda, Marii, Marka

Zatrudniali cudzoziemców niezgodnie z przepisami

2018-02-06 21:00:02 (ost. akt: 2018-02-06 21:05:09)

Autor zdjęcia: Nadesłane

W minionym miesiącu funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadzili 21 kontroli mających na celu zbadanie rynku pracy cudzoziemców pod kątem legalności ich zatrudnienia.

Kontrolą objęto 176 cudzoziemców i stwierdzono, że 50 obcokrajowców pracowało w styczniu tego roku, na terenie powiatu ełckiego, iławskiego oleckiego,olsztyńskiego niezgodnie z przepisami.

Głównie powtarzającymi się naruszeniami przepisów były: praca bez wymaganego zezwolenia bądź oświadczenia o zamiarze powierzenia wykonywania pracy oraz praca na innych warunkach niż określone w zezwoleniu lub oświadczeniu.

Branże w których stwierdzono nieprawidłowości to: transport, budownictwo, rolnictwo, gastronomia, turystyka oraz firmy zajmujące się pośrednictwem pracy. W ubiegłym miesiącu najczęściej nielegalnie wykonującymi pracę byli obywatele Nepalu, Ukrainy, Indii i Filipin.

W następstwie ujawnionych nieprawidłowości funkcjonariusze Straży Granicznej skierowali do sądów 13 wniosków o ukaranie pracodawców. Ponadto w minionym miesiącu sądy wymierzyły kontrolowanym wcześniej przedsiębiorcom grzywny na łączną kwotę 13 650 złotych — poinformowała por. SG Mirosława Aleksandrowicz
rzecznik prasowy, koordynator Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.
red
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Dama #2435680 | 82.83.*.* 7 lut 2018 16:35

    10 lat dorabialam w Niemczech na czarno, nawet u policjantki,nikt mnie nie scigal,nie podpie****al, i nie szykanowal....

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages