SLF: Pozostały już tylko najważniejsze mecze

2018-01-29 10:15:02(ost. akt: 2018-01-29 12:21:55)

Autor zdjęcia: archiwum CSiR Susz

W niedzielę 28 stycznia w hali Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II w Suszu odbyła się kolejna seria gier w Suskiej Lidze Futsalu. Kibice, którzy licznie zapełnili trybuny nie żałowali przyjścia ponieważ mecze stały na wysokim poziomie i trzymały do końca w napięciu.
— W ośmiu rozegranych meczach mieliśmy trzy dogrywki. Wszyscy jednak czekali na te najważniejsze spotkania, czyli pojedynki o miejsca 1-4 — czytamy w relacji CSiR.

W pierwszym meczu półfinałowym Gajerek zmierzył się z Auto Handel Trans Cars. Początek spotkania z przewagą AH Trans Cars, którą udokumentowali bramką na 1:0. Mecz obfitował w dużą ilość sytuacji podbramkowych, jednak tego najważniejszego czyli bramek nie zobaczyliśmy.
Po przerwie Gajerek nie miał nic do stracenia i wyrównał po bramce Krzysztofa Paczkowskiego. Zmotoryzowani mając w składzie kilku zawodników z III ligi próbowali robić wszystko, żeby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Wtedy jednak potężnym strzałem popisał się Paweł Kuchnik z Gajerka, który umieścił piłkę w samym okienku bramki przeciwnika i wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie, ale zarazem osłabił swój zespół otrzymując po chwili czerwoną kartkę.

Zostały dwie minuty efektywnego czasu gry, drużyna z Iławy musiała bronić wyniku. AH Trans Cars grając z przewagą jednego zawodnika cały czas znajdował się pod bramką Gajerka, ale iławianie bardzo dobrze bronili i dowieźli zwycięstwo do końca.

W drugim meczu Auto Handel Paszynin zmierzył się z United Chicken. Szybko strzelona bramka dla AH Paszynin przez Pawła Bieńkowskiego ustawiła trochę mecz i suszanie spokojnie kontrolowali wydarzenia boiskowe, aż doszli do stanu 4:1. Później ambitna ekipa United Chicken nie mając nic do stracenia goniła wynik i udało się to im na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry. Dogrywka była już bardziej wyrównana, ale ostateczny cios zadali zawodnicy United Chicken sprawiając niespodziankę awansując do finału SLF.

Ostatecznie w meczu o 3. miejsce zagrają, jakby nie było patrząc na składy drużyn, faworyci półfinałów, Auto Handel Trans Cars z Auto Handel Paszynin, zaś w wielkim finale Suskiej Ligi Futsalu, iławski Gajerek z United Chicken.

Mecze finałowe Suskiej Ligi Futsalu odbędą się w sobotę 3 lutego w hali CSiR. Początek gier wyjątkowo dopiero od godz. 15:00. Zapraszamy wszystkich kibiców do dopingowania swoich drużyn.