Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Załoga iławskiego MOS-u powalczy o awans do żeglarskiej Ligi Mistrzów!

2018-01-27 09:00:00 (ost. akt: 2018-01-26 12:46:06)
Sailing Event Team MOS Iława w warunkach bojowych. Liczymy na awans naszej załogi do żeglarskiej Ligi Mistrzów

Sailing Event Team MOS Iława w warunkach bojowych. Liczymy na awans naszej załogi do żeglarskiej Ligi Mistrzów

Autor zdjęcia: Robert Hajduk / Polska Ekstraklasa Żeglarska

Dla sternika Karola Górskiego rok 2017 był niezwykle pracowity. A praca ta przyniosła efekty: jego załoga Sailing Event Team żeglująca w barwach Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Iławie zajęła trzecie miejsce w Polskiej Ekstraklasie Żeglarskiej i powalczy dzięki temu o awans do żeglarskiej Ligi Mistrzów.

W sezonie 2017 Sailing Event Team wziął udział we wszystkich czterech imprezach cyklu Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej, zdobywając kolejno 1. miejsce w Sopocie, 3. miejsce w Świnoujściu, 4. miejsce w Gdyni i 3. miejsce w Szczecinie. Ostatecznie załoga pod dowództwem Karola Górskiego zdobyła brązowy medal i kwalifikację do imprez eliminacyjnych Sailing Champions League, będących odpowiednikiem Ligi Mistrzów w piłce nożnej. Sailing Event Team żeglujący w barwach MOS Iława zawalczy w dniach 31 maja – 3 czerwca 2018 roku w Jacht Klubie Costa Esmeralda we włoskim Porto Cervo o tytuł Najlepszego Klubu Żeglarskiego Roku.

••• Polska Ekstraklasa Żeglarska to cykl 4 regat, w których najlepsze kluby żeglarskie w kraju przez cały sezon rywalizują o tytuł Klubowego Mistrza Polski. Każdy klub wystawia reprezentację złożoną ze swoich najlepszych żeglarzy.
— Ujednolicona trasa „góra/dół”, jednakowe łódki i duża ilość krótkich wyścigów oraz konkurencja zawodników ze sportowym doświadczeniem gwarantują silne żeglarskie doznania — mówi Karol Górski, wychowanek klubu z Iławy.

— Punktacja ze wszystkich czterech imprez wyłania zwycięzcę ligi, a dodatkowo zdobywcy czterech najwyższych lokat uzyskują kwalifikację do walki o międzynarodowy puchar klubów żeglarskich. Walka ta składa się z dwóch etapów: dwóch imprez eliminacyjnych, na które drogą losowania przypisywane są po dwie załogi z każdego kraju oraz z wielkiego finału, gdzie najlepsze kluby z poprzedniego etapu, reprezentacja gościnnego klubu oraz mistrz z poprzedniego roku walczą o tytuł Najlepszego Klubu Żeglarskiego Roku — tłumaczy Górski.

Żeglarz jest na etapie szukania źródeł finansowania na wyjazd swojego teamu do Porto Cervo. Współpracę w sezonie 2018 zapowiedziała już firma Henri Lloyd.
— Regaty Polskiej Ekstraklasy to formuła, na którą czekałem wiele lat. Lubię krótkie trasy i wyścigi flotowe. Poziom rywalizacji jest bardzo wysoki i cieszę się z uzyskanego wyniku. Ponieważ są to regaty klubowe, mogę znów startować w barwach MOS Iława. Zaczynałem w tym klubie jako 7-latek, a w 1999 roku zdobyłem w jego barwach złoty medal na Drużynowych Mistrzostwach Europy w klasie optimist. Dziś mieszkam z rodziną w Iławie, prowadzę tu firmę Sailing Event i cieszę się, że mogę znów reprezentować iławski klub — kończy sternik Górski. Załogę tworzą jeszcze Jakub Gotowicki (trymer grota), kolejny iławianin Marcin Tkaczyk (trymer żagli przednich, także wychowanek MOS-u) oraz Mikołaj Gielniak (dziobowy).

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: www.sailingevent.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages