Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Rolimpex GKS Wikielec lubi góry

2018-01-24 09:25:57 (ost. akt: 2018-01-25 09:24:46)
Rolimpex GKS Wikielec

Rolimpex GKS Wikielec

Autor zdjęcia: Wiesław Raczkowski

PIŁKA NOŻNA\\\ Już po raz kolejny drużyna Rolimpexu GKS-u Wikielec korzysta z dobrych relacji samorządów gminy Iława i gminy Mysłakowice. Zespół seniorów przebywa właśnie na obozie w górach.

Trzecioligowy Rolimpex GKS Wikielec (ostatnie miejsce w tabeli po I rundzie) trenuje na pełnych obrotach przygotowując się do rundy rewanżowej sezonu 2017/18. W poprzednim tygodniu były zajęcia na siłowni, piłkarze trenowali też na sztucznej trawie w Iławie.

W piątek 19 stycznia w godzinach wieczornych kadra trzecioligowca z Wikielca wyjechała na tygodniowy obóz sportowy do Mysłakowic (powiat jeleniogórski). Mysłakowice to zaprzyjaźniona gmina z gminą Iława, dzięki dobrym kontaktom wójta gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego dochodzi do takich sportowych wymian między gminami. Jak poinformował trener Arkadiusz Klimek, ramowy program tego obozu wygląda następująco: dwie jednostki treningowe (poranna i popołudniowa), zajęcia biegowe w terenie, siłownia, basen, gry sparingowe, zajęcia na boisku, hala sportowa. Każdy dzień jest bardzo wypełniony zajęciami. Przeplatane jest to atrakcyjnymi sparingpartnerami (Górnik Wałbrzych, ósme miejsce w IV lidze, KS Polkowice (dawny Górnik) obecnie trzecia liga i szóste miejsce w tabeli). A na koniec AKS Strzegom, aktualny wicelider czwartej ligi.

••• Do Wikielca trafił 20 letni napastnik Siergiej Gurow. Jest to wychowanek Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Gwardiejska (Obwód Kaliningradzki). Siergiej grał w zespołach młodzieżowych Baltiki Kaliningrad. Obecna polityka klubu z Kaliningradu poszła w budowę bardzo silnego zespołu, by jak najszybciej awansował do ekstraligi rosyjskiej. Ściągnięto wielu piłkarzy z Moskwy. Dla młodzieży zabrakło miejsca i stąd muszą sobie szukać klubu gdzie indziej. Zawodnik pojechał na obóz z Wikielcem, podczas którego trener Arkadiusz Klimek oceni ewentualną przydatność tego zawodnika do zespołu.

Wszystkie mecze sparingowe Rolimpexu GKS Wikielec
Obóz:
22 stycznia: Górnik Wałbrzych – GKS Wikielec 1:3 (gola dla GKS: Bartosz Wrzosek, Mateusz Jajkowski, Cezary Nowiński)
24 stycznia: KS Polkowice – GKS Wikielec
26 stycznia, piątek: AKS Strzegom – GKS Wikielec w Strzegomiu.
Dom:
3 lutego: rywal do ustalenia
10 lutego w Iławie z Lechem Rypin, g. 12,00
14 lutego w Ostródzie z miejscowym Sokołem, g.16.30
17 lutego Wda Świecie (godz. i miejsce do ustalenia)
24 lutego w Iławie z Amex Bączek Unią Susz, g. 12.00

Lista zawodników Rolimpex GKS Wikielec na zimowy obóz sportowy w Mysłakowicach w dniach 19 stycznia — 27 stycznia 2018:
Mateusz Jajkowski, Szymon Jajkowski, Sebastian Stępka, Paweł Sagan, Cezary Nowiński, Piotr Sikora, Jacek Malanowski, Rafał Śledź, Paweł Kolcz, Mateusz Liedtke, Damian Suszczewicz, Paweł Tomkiewicz, Bartosz Wrzosek, Sergiej Gurow, Piotr Kacperek, Paweł Tomczyk, Jakub Górski, Piotr Wypniewski, Mateusz Miasopust, Kacper Pipczyński, Tomasz Saliński
Trener Arkadiusz Klimek, asystent Piotr Lange, kierownik Wiesław Raczkowski.

WR
ilawa@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages