Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Kolejni poszukiwani trafili za kratki. Jeden z nich posiedzi... dwa dni

2018-01-23 13:56:31 (ost. akt: 2018-01-23 14:09:48)
Zdjęcie ilustracyjne (zakład karny w Iławie)

Zdjęcie ilustracyjne (zakład karny w Iławie)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

— Dobre rozpoznanie rejonu służbowego przez dzielnicowych i regularny kontakt z lokalną społecznością — to ważne i bardzo przydatne elementy, które w policyjnej pracy pomagają zatrzymać osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości — podkreśla Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Tak też było w przypadku 51-latka poszukiwanego za spożywanie alkoholu w miejscu zabronionym. Natomiast zatrzymany 30-latek szukany był za sprzedaż narkotyków.

••• Wśród wielu różnych czynności policyjnych jest również zatrzymywanie osób poszukiwanych. — Poszukiwani rzadko czekają na funkcjonariuszy w swoich domach. Często celowo ukrywają się, zmieniają miejsca pobytu, aby utrudnić lub wydłużyć wykonanie czynności karnych lub administracyjnych — mówi Joanna Kwiatkowska.

We wtorek 22 stycznia dzielnicowi z Susza ustalili miejsce przebywania osoby ukrywającej się przed organami ścigania. Funkcjonariusze uzyskali informację, że w jednej z altanek na terenie ogródków działkowych może przebywać poszukiwany przez policję 51-latek. Dzielnicowy pojechał we wskazane miejsce gdzie potwierdził informację. Mieszkaniec powiatu iławskiego poszukiwany był na podstawie zarządzenia wydanego przez sąd. Mężczyzna ma do odbycia karę 2 dni pozbawienia wolności za spożywanie alkoholu w miejscu zabronionym. Dzielnicowi zatrzymali mężczyznę i przetransportowali do iławskiego więzienia.

Natomiast policjanci z zespołu do spraw poszukiwań podczas wykonywania swoich codziennych obowiązków pojechali ustalić miejsce przebywania 30-latka. Mieszkaniec Iławy szukany był przez sąd na podstawie zarządzenia ustalenia miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym za sprzedaż narkotyków.

— Policjanci w celu ustalenia miejsca przebywania 30-latka sprawdzali wcześniej różne adresy, pod którymi mógł przebywać mężczyzna, rozpytywali rodzinę oraz znajomych. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna powinien teraz przebywać w miejscu swojego zamieszkania — relacjonuje rzeczniczka KPP Iława.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres. 30-latek tym razem był w domu. Policjanci ustalili, że mężczyzna ukrywał się i celowo codziennie wcześnie rano wychodził z domu oraz wracał późno, tak aby nie być zauważonym. Policjanci zatrzymali mieszkańca Iławy i odkonwojowali do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższy rok.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages