Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

32-latek z Iławy mimo wyroku sądu wciąż znęcał się nad rodziną. Trafił za kratki na 3 miesiące

2018-01-12 15:12:04 (ost. akt: 2018-01-12 13:13:45)

Autor zdjęcia: KMP w Elblągu

Iławski sąd zdecydował o trzymiesięcznym aresztowaniu sprawcy przemocy domowej. 32-latek podejrzany jest o znęcanie się nad swoimi najbliższymi. Kodeks karny za znęcanie się nad osobą najbliższą przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Iławscy policjanci prowadzili postępowanie dotyczące znęcania się nad najbliższymi przez 32-latka. Policjanci ustalili, że mężczyzna znęca się nad członkami swojej rodziny od dłuższego czasu.

— Będąc pod działaniem alkoholu wyzywał ich, uniemożliwiał spoczynek nocny oraz znęcał się fizycznie. W trakcie prowadzonego postępowania okazało się, że w czerwcu 2017 r. iławski sąd zadecydował o karze ograniczenia wolności wobec 32-latka za groźby karalne wobec najbliższych — mówi Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Sąd nakazał również mieszkańcowi Iławy powstrzymywać się od spożywania alkoholu. Mężczyzna jednak nie stosował się do wyroku sądu i nadal znęcał się nad swoimi najbliższymi. W związku z tym usłyszał zarzut znęcania się nad członkami swojej rodziny.

— Na podstawie zgromadzonych materiałów, sąd zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt. 32-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu. Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności — dodaje oficer prasowy KPP Iława.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages