środa, 20 marca 2019. Imieniny Joachima, Kiry, Maurycego

"Historia jednej ulicy" tym razem połączona będzie z WOŚP. Zapraszamy w niedzielę na Stare Miasto

2018-01-12 09:31:57 (ost. akt: 2018-01-12 09:35:59)

Po raz drugi Internetowe Muzeum Iławy włącza się w finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 14 stycznia miłośnicy pieszych wędrówek odkryją tajemnice ulicy Mierosławskiego. Będzie to już dwudziesta trzecia wycieczka organizowana w ramach cyklu „Historia jednej ulicy”.

Razem z uczestnikami styczniowej wycieczki powędrują wolontariusze WOŚP, a każdy, kto do orkiestrowej puszki wrzuci kwotę co najmniej 10 zł, otrzyma od organizatorów reprodukcję menu z restauracji „Ratskeller”, która mieściła się w piwnicach iławskiego ratusza.

O tym zresztą, co oferowały swoim klientom iławskie restauracje, będzie można usłyszeć w trakcie wycieczki. Ale nie tylko, bo na trasie wędrówki znajdą się takie obiekty i miejsca, które pamiętają dawną Iławę i takie, z którymi wiążą się ciekawe historie.

Wycieczka ulicą Mierosławskiego odbędzie się 14 stycznia. Start zaplanowano na godzinę 14:00. Miejscem zbiórki uczestników jest tym razem murek „Stare Miasto”. W związku z tym, że na 14 stycznia zapowiedziano wyjątkowo mroźną aurę, organizatorzy sugerują, by zadbać o odpowiednio ciepłe odzienie.

Organizatorem cyklu wycieczek „Historia jednej ulicy” jest Internetowe Muzeum Iławy – www.ilawasprzedlat.pl. Reprodukcje menu z restauracji „Ratskeller” wykonano dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Miłośników Deutsch Eylau „Ylavia”.
Organizatorzy zachęcają jednocześnie uczestników wycieczki, by wziąć udział w XXVI Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a przede wszystkim w aukcji gadżetów, która rozpocznie się o godzinie 16:00 w Kinoteatrze „Pasja”. Internetowe Muzeum Iławy przekazało na aukcję wielkoformatowe reprodukcje zdjęć dawnej Iławy.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: www.ilawasprzedlat.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages