Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

27-latek spowodował wypadek w centrum Iławy. Stracił prawo jazdy, które miał dopiero od roku [ZDJĘCIA]

2018-01-11 11:32:46 (ost. akt: 2018-01-11 11:51:09)
Do wypadku doszło na skrzyżowaniu ulicy Kopernika z Sobieskiego

Do wypadku doszło na skrzyżowaniu ulicy Kopernika z Sobieskiego

Autor zdjęcia: KPP Iława

— Groźba wysokiej grzywny, utraty prawa jazdy, ograniczenia lub pozbawienia wolności, a przede wszystkim ryzyko utraty zdrowia lub życia — to dla niektórych wciąż za mało, by zniechęcić ich do nieodpowiedzialnych zachowań za kierownicą — zauważa Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka komendy powiatowej policji w Iławie, komentując wczorajsze zdarzenie.


Policjanci wobec osób rażąco łamiących przepisy ruchu drogowego i swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stwarzających realne zagrożenie dla innych użytkowników dróg, nie mają taryfy ulgowej.

W środę kilka minut po 21:00 policjanci iławskiego ruchu drogowego pracowali na miejscu zdarzenia drogowego. Wstępnie ustalili, że 27 – latek kierujący fordem nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu citroenem w wyniku czego doprowadził do zderzenia między pojazdami.

— W następstwie zderzenia citroen uderzył w prawidłowo jadącą skodę. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. W trakcie czynności okazało się, że 27-latek ma prawo jazdy dopiero rok i 3 miesiące. Funkcjonariusze zatrzymali dokument mieszkańcowi Iławy. Teraz funkcjonariusze będą wyjaśniać dokładne okoliczności zdarzenia — mówi Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa KPP Iława.

Przypominamy!
Wobec kierowcy, który w okresie 2 lat od dnia wydania mu po raz pierwszy prawa jazdy, popełni dwa wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, starosta wydaje decyzję administracyjną o skierowaniu kierowcy na kurs reedukacyjny w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz badanie psychologiczne w zakresie psychologii transportu. Starosta wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy osoby, która nie przedstawiła w wymaganym terminie zaświadczenia o ukończeniu kursu reedukacyjnego.

Starosta wydaje decyzję administracyjną o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami w przypadku popełnienia w okresie próbnym trzech wykroczeń przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji lub jednego przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. z buta #2418700 | 91.193.*.* 15 sty 2018 22:08

  mistrz ,z wiochy, który miał zawsze pierwszeństwo,na starym ruplu,kontra PRAWIDŁOWO JADĄCA SKODA!,remis !! mistrz ma rozpierd.lonego rzęcha, póki co, nikomu drogi nie zajedzie, BĘDZIE" DAWAŁ Z BUTA"na przystanek autobusowy i to jest świetna wiadomość !! 2 ruple rozbebeszone!! zrobiło się bezpieczniej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. john snow #2415743 | 94.254.*.* 11 sty 2018 18:58

  Dopiero!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages