Sobota, 17 listopada 2018. Imieniny Grzegorza, Salomei, Walerii

Trzech braci z Iławy ukradło grzejnik

2018-01-10 09:04:55 (ost. akt: 2018-01-10 09:10:11)
Do zatrzymania braci doszło na iławskim Gajerku

Do zatrzymania braci doszło na iławskim Gajerku

Autor zdjęcia: KPP Iława

Dzięki ustaleniom iławskich dzielnicowych, trzech braci nie uniknęło odpowiedzialności za kradzież grzejnika. Mieszkańcy Iławy za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatami.

W poniedziałek iławscy dzielnicowi zostali poinformowani o kradzieży grzejnika. Na miejsce natychmiast pojechali st. asp. Dominik Siestrzewitowski wspólnie z asp. Rafałem Żurawskim, którzy byli w rejonie miejsca kradzieży.
— Policjanci porozmawiali z pokrzywdzonym i ustalili rysopis sprawców. Dzielnicowi znając mieszkańców Iławy, już kilka minut po kradzieży zatrzymali trzech braci — mówi Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Mężczyźni byli już w swoim domu. Podczas rozmowy z policjantami mieszkańcy Iławy przyznali się do kradzieży grzejnika, za co zostali ukarani mandatami. Natomiast skradziony przedmiot wrócił do właściciela.

Czy wiesz, że...?
Kodeks wykroczeń w art. 119 mówi o tym, że (§1) ten kto kradnie lub przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą, jeżeli jej wartość nie przekracza ¼ minimalnego wynagrodzenia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Ponadto (§2) usiłowanie, podżeganie i pomocnictwo także są karalne. W razie popełnienia wykroczenia z art 119 § 1, na podstawie §4 tego artykułu sąd może orzec obowiązek zapłaty równowartości ukradzionego lub przywłaszczonego mienia, jeżeli szkoda nie została naprawiona.

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 12 września 2017 r. w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2018 r., ustalone minimalne wynagrodzenie za pracę wynosi 2100 zł., a zatem ¼ tego wynagrodzenia wynosi 525 zł.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Nestor #2415291 | 31.0.*.* 11 sty 2018 09:51

    Bracia dalton :D

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages