środa, 20 marca 2019. Imieniny Joachima, Kiry, Maurycego

Jeden złamał kobiecie nos, drugi znęcał się nad żoną i córką, a trzeci za agresję trafił już do więzienia

2018-01-04 12:16:34 (ost. akt: 2018-01-04 12:38:15)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Policja zatrzymała mężczyzn znęcających się nad swoimi bliskimi. 33-latek złamał swojej partnerce nos, 55-latek znęcał się nad żoną i córką, natomiast 38-latek będąc na tzw. warunku, także znęcał się nad rodziną. Ten ostatni już trafił do więzienia.

Złamał partnerce nos
Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o awanturze w jednym z domów na terenie miasta. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że 33-latek wszczął awanturę ze swoją konkubiną i zaczął zachowywać się agresywnie. W pewnym momencie uderzył kobietę w twarz powodując złamanie nosa. Pokrzywdzona w obawie o swoje życie i zdrowie poprosiła  o pomoc policjantów. W związku z agresywnym zachowaniem, mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.
Policjanci ustalili, że 33-latek od dłuższego czasu znęcał się nad swoją partnerką, którą popychał,  wyzywał,  niszczył sprzęt domowy oraz stosował przemoc fizyczną. Funkcjonariusze wdrożyli w rodzinie procedurę Niebieskiej Karty i przyjęli zawiadomienie o przestępstwie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu sprawcy przemocy domowej. Na wniosek funkcjonariuszy prokurator zastosował wobec 33-latka policyjny dozór. Mężczyzna będzie musiał w ramach zastosowanego środka zapobiegawczego dwa razy w tygodniu stawiać się w Komendzie Powiatowej Policji w Iławie oraz opuścić wspólnie zajmowane mieszkanie.

Pijany ojciec wszczął awanturę

Natomiast o kolejnej awanturze policjanci zostali poinformowani przez zgłaszającą, która oświadczyła, że pijany ojciec wszczął awanturę. Funkcjonariusze pojechali na miejsce, gdzie zatrzymali agresywnego 55-latka. W trakcie prowadzonych przez policjantów czynności okazało się, że mężczyzna od 1,5 roku znęca się psychicznie oraz fizycznie nad swoją żoną i córką. Funkcjonariusze ustalili, że  55-latek będąc najczęściej pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał je, szarpał, popychał oraz niszczył sprzęt domowy. W tym przypadku również na wniosek funkcjonariuszy prokurator zastosował wobec 55-latka policyjny dozór. Mężczyzna będzie musiał w ramach zastosowanego środka zapobiegawczego trzy razy w tygodniu stawiać się w Komendzie Powiatowej Policji w Iławie, opuścić wspólnie zajmowane mieszkanie oraz ma zakaz kontaktowania się pokrzywdzonymi i zakaz zbliżania do pokrzywdzonych na odległość nie mniejszą niż 50 m.  

Trafił do więzienia
O tym, że należy stosować się  do nałożonych przez sąd lub prokuraturę obowiązków przekonał się 38-latek. Mężczyzna w maju ubiegłego roku dobrowolnie poddał się karze, po tym jak usłyszał zarzut znęcania się nad żoną oraz dziećmi, do którego się przyznał. Mieszkaniec Susza miał orzeczoną karę 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym jej zawieszeniem na okres próby 3 lat, musiał oddać się pod dozór kuratora sądowego, powstrzymywać się od spożywania alkoholu oraz poprawnie zachowywać się względem pokrzywdzonych. Jednak zachowanie 38-latka nie zmieniło się, nie potrafił wykorzystać danej mu szansy i nie stosował się do nałożonych na niego przez sąd obowiązków. Pokrzywdzona postanowiła po raz kolejny poprosić o pomoc policjantów. Mężczyzna został zatrzymany. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadków. W związku z tym sąd zadecydował o odwołaniu warunkowego zawieszenia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności, którą miał orzeczoną na okres próby 3 lat. Mężczyzna trafił do zakładu karnego, gdzie spędzie najbliższe 6 miesięcy.

red. mr, KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Andrzej #2411319 | 94.254.*.* 6 sty 2018 16:17

  Ten frajer pracuje u szynaki Marek ma na imię. Je.. gnoja

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. fe #2409805 | 2.202.*.* 4 sty 2018 17:02

  "Znecal sie od dluzszego czasu..." to co ona z nim robila tak dlugo,ani to jej maz ani ojciec... wybaczcie wolne i maltretowane kobiety,ale nie rozumiem Was... tylko nie mowcie ze to milosc was trzyma przy tych ciotach...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Jeziorak #2409780 | 94.254.*.* 4 sty 2018 16:45

  Damski bokser. Jak można uderzyć swoją kobietę? Ty jesteś facet!Wstyd i hańba i takie dno mieszka w Iławie .Jesteś taki kozak to kim ty jesteś? Dawaj na mnie podnieś rękę gnoju

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Arek #2409769 | 94.254.*.* 4 sty 2018 16:39

   Jak mozna

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. kobieta #2409624 | 109.95.*.* 4 sty 2018 13:06

   faceci cioty co biją słabszych...kobiety,dzieci zwierzęta...do kopalni bez światła i pracować ,za chleb i wodę!!!!!!!!!!!!!!!! a nie do więzienia żyć na koszt ludzi pracujących

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages