Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Aarhus znaczy dla Agaty Barwińskiej pierwszą walkę o olimpiadę

2017-12-29 17:00:00 (ost. akt: 2017-12-29 11:04:42)
Agata Barwińska (MOS Iława) podczas przygotowywania swojej łodzi

Agata Barwińska (MOS Iława) podczas przygotowywania swojej łodzi

Autor zdjęcia: archiwum żeglarki

W bardzo dobrym nastroju wracała do domu na święta Bożego Narodzenia Agata Barwińska. Iławianka pływająca w klasie laser radial zajęła wysokie piąte miejsce w regatach Christmas Race w hiszpańskim Palamos.

Rok 2017 był bardzo udany dla żeglarki MOS-u Iława. Podczas najważniejszych regat ani razu nie wypadła poza czołową 10-tkę na świecie. Najważniejsze osiągnięcia to piąte miejsce w regatach Pucharu Świata we Francji, dziesiąte miejsce mistrzostw świata w Holandii, wywalczone po raz drugi z rzędu mistrzostwo Polski, siódme miejsce w regatach Olympic Week w Japonii, na akwenie przyszłych igrzysk olimpijskich oraz ostatnie, piąte miejsce podczas Christmas Race. Zwłaszcza doświadczenia z Japonii mogą się w przyszłości (przełom lipca i sierpnia 2020) bardzo przydać. W 2018 roku mistrzostwa świata w klasie laser radial odbędą w duńskim Aarhus.
— Będzie to dobra okazja do wywalczenia dla kraju kwalifikacji olimpijskiej. Najlepsze żeglarki będą mogły już wówczas zdobyć bilety do Japonii dla swojej ojczyzny — tłumaczy Barwińska, która ma oczywiście ogromny apetyt, aby się w tym gronie znaleźć.


W Aarhus panują bardzo podobne warunki do żeglowania do tych z wyścigu medalowego Christmas Race — regat, które zakończyły się w piątek 22 grudnia. W Palamos iławianka rywalizowała z zawodniczkami ze światowej czołówki, dla każdej z nich zawody te są doskonałą okazją do przygotowania formy przed nowym rokiem. Reprezentantka Polski i MOS-u zajęła w nich piąte miejsce.
— Jestem bardzo zadowolona z tego startu. Doświadczenia zdobyte w Palamos bardzo przydadzą się w Aarhus, gdzie zamierzam walczyć o jak najwyższą lokatę. Podczas medal race mocno kręciło, dobrze czułam się w tych warunkach i na metę przypłynęłam na drugim miejscu. To dobry prognostyk — relacjonuje iławianka. Piotr Malinowski (także MOS Iława) był szesnasty w tych regatach, co także jest dobrym wynikiem biorąc pod uwagę poziom prezentowany przez rywali.

A z Agatą rozmawialiśmy w momencie, gdy właśnie przygotowywała się do wejścia na pokład samolotu lecącego z Hiszpanii do Polski. Bo akurat święta to dla mistrzyni kraju był czas odpoczynku i relaksu w gronie rodziny i najbliższych.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


Wyniki Christmas Race 2017, klasa laser radial

źródło: www.christmasrace.org
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages