Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Strażacy podsumowali świąteczny weekend: śmierć na drodze, pożary i zadymienia

2017-12-28 10:40:54 (ost. akt: 2017-12-28 09:47:00)
Strażacy usuwali zadymienie w piwnicy w bliku przy ul. Dąbrowskiego 48 w Iławie. Przyczyną był pozostawiony niedopałek papierosa

Strażacy usuwali zadymienie w piwnicy w bliku przy ul. Dąbrowskiego 48 w Iławie. Przyczyną był pozostawiony niedopałek papierosa

Autor zdjęcia: Magdalena Rogatty

W piątek wieczorem 22 grudnia w czołowym zderzeniu dwóch pojazdów zginął 30-latek, o czym informowaliśmy tego samego dnia na portalu. Był to tragiczny początek weekendu świątecznego. Obfitował on niestety w wiele innych zdarzeń m.in. pożarów i zadymień, na szczęście już nie tak dramatycznych.

Do wypadku śmiertelnego doszło w okolicach Szymbarka, na trasie Iława - Susz. Kierujący osobowym audi A8 jadąc od strony Susza wyprzedzał kolumnę pojazdów w niedozwolonym miejscu. Zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka audi A6. Siła uderzenia była tak duża, że kierowca A8 ponad godzinę pozostawał w samochodzie. Strażacy wydobywali go z auta. Niestety, nie udało się go uratować. Drugi z kierowców z potłuczeniami i złamaniami trafił do szpitala.

Tego samego dnia, tj. 22 grudnia, przy ul. Sosnowej w Iławie palił się agregat prądotwórczy, a w bloku przy ul. Dąbrowskiego 48 strażacy likwidowali zadymienie w piwnicy. Okazało się, ze zadymienie było spowodowane zapaleniem się siedziska od papierosa. W sobotę 23 grudnia w Bałoszycach w gminie Susz także zdarzył się wypadek drogowy, w którym poszkodowane były dwie osoby. Palące się sadze w kominie w Rudnikach w gminie Susz były kolejnym powodem interwencji strażaków.
We znaki dał się także silnie wiejący wiatr. W Gardzieniu trzeba było likwidować z drogi drzewo, które tarasowało przejazd. Tę interwencję przeprowadzono już 24 grudnia. Podobnie w Jeziornie w gminie Iława, gdzie na drodze znalazł się konar. Opady spowodowałī natomiast kolejne podtopienia. W Nowej Wsi przy ul. Olsztyńskiej, także w wigilię, strażacy odpompowywali wodę z zalanej piwnicy. Tego samego dnia w Ulnowie w gminie Susz likwidowano plamę substancji oleistej. W Iławie przy ul. Smolki palił się tego dnia śmietnik kontenerowy. Do dość poważnego zagrożenia doszło w Rakowicach, gdzie słup energetyczny wisiał nad drogą. zajęli się nim także strażacy.

Pierwszy i drugi dzień świąt to głównie pożary. Pierwszy zdarzył się w Dobrzykach w gminie Zalewo, gdzie paliło się poddasze w budynku trzykondygnacyjnym. Siedmiogodzinną akcję gaszenia pożaru przeprowadzili strażacy w Gałdowie w gminie Iława, w drugi dzień świąt 26 grudnia. Paliła się część budynku mieszkalnego, zwanego bliźniakiem. I to była najtrudniejsza akcja dla służb, gdyż palące się pomieszczenie było nieco odizolowane i trudno dostępne, dlatego akcja trwała aż 7 godzin.
Drugiego dnia świąt strażacy dokonali także pomiaru tlenku węgla w budynku mieszkalnym jednorodzinnym przy ul. Gdańskiej 26 w Iławie.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages