Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Felieton Beaty Lenartowicz: Przereklamowane Święta

2017-12-24 09:00:00 (ost. akt: 2017-12-21 13:26:07)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Nadszedł czas Świąt Bożego Narodzenia. Czasem wydaje mi się, że tak naprawdę tylko dzieci czekają na nie z utęsknieniem, a raczej na prezenty jakie się z tym wiążą.

Dla dorosłych to czas gonitwy, żeby ze wszystkim zdążyć. Ponieważ Święta przypadają na prawie końcówkę roku, dochodzi w tym czasie wiele obowiązków służbowych czy to w usługach (zwłaszcza tych, które pielęgnują i poprawiają urodę), jak i przeróżnych firmowych, gdzie trzeba zakończyć rok budżetowy. Jak na złość w telewizji ogrom reklam pokazujących idealnie przygotowane domy, wspaniałe potrawy, pięknie opakowane prezenty oraz szczęśliwe rodziny przy świątecznych stołach. A frustracja rośnie, bo przecież mało kto ma życie jak w reklamie. Większość okna ma jeszcze nieumyte i marzy, żeby "Perfekcyjna pani domu" w tajemniczy sposób zadziałała i gdy rano wstaniemy to bez testu białej rękawiczki widać będzie, że wszystko lśni i pachnie. Potem "Dorota was urządzi" i cudnie udekoruje mieszkanie, a na koniec "Kuchenne rewolucje" zapełnią lodówki. Nam zostanie tylko pięknie się ubrać i ze szczęśliwą rodziną po wigilijnej kolacji śpiewać kolędy i w pięknej, zimowej scenerii iść na Pasterkę. Niestety, życie to nie reklama i śniegu w Wigilię pewnie jak zwykle nie będzie, zapewne zdarzą się dąsy czy kłótnie, a co niektórzy będą tak zmęczeni, że nic nie będzie ich cieszyć. Zatrzymajmy się wtedy na chwilę i pomyślmy, że Święta są nie tylko po to aby było posprzątane i odklepane. Najważniejsze to być razem, tak rzadko są do tego okazje. Cieszmy się dopóki mamy z kim dzielić te złości i radości. Cieszmy się, że mamy komu przekazać i pokazać tradycje i zwyczaje świąteczne. Nawet jak nie będą to doskonałe Święta to i tak warto. My ludzie nie jesteśmy doskonali, więc nawet jak będziemy się super starali to i tak coś tam zgrzytnie.
Przecież nie jesteśmy aktorami grającymi w świątecznej reklamie.
Przymknijmy oko na niedociągnięcia i z uśmiechem na ustach nawet trochę fałszując zanućmy "Chwała na wysokości, chwała na wysokości, a pokój na ziemi."
Życzę Państwu nie idealnych, ale serdecznych, szczerych, zdrowych i radosnych [b]Świąt Bożego Narodzenia, niech każdy znajdzie pod choinką tyle miłości i życzliwości ile tylko pragnie nie tylko na ten świąteczny czas, ale także na cały nadchodzący Rok 2018![/b]


Beata Lenartowicz


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages