Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Angielski na piątkę w SP 5 Iława - po raz pierwszy

2017-12-17 11:58:22 (ost. akt: 2017-12-17 12:09:14)

Autor zdjęcia: M. Kamińska

Odbyły się Iławskie Międzyszkolne Rozgrywki Klas Czwartych "Angielski na 5" . Szkoła Podstawowa nr 5 w Iławie była ich gospodarzem.


W dniu 12 grudnia 2017 w Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów odbyły się pierwsze iławskie „Międzyszkolne rozgrywki klas czwartych - ANGIELSKI NA PIĘĆ.” Rozgrywki przygotowała Marta Kamińska, nauczycielka języka angielskiego. Zadania sprawdzały znajomość słówek, gramatyki, pracy w grupie, a także szybkość, logiczne myślenie, czytanie i pisanie.
Uczniowie mogli poćwiczyć słuchanie poprzez zgadywanie dźwięków związanych ze środkami lokomocji, przypomnieć sobie pogodę, części ciała, czy ubrania układając wyrazy, poćwiczyć antonimy, liczby oraz rozumienie tekstu. Zadania dotyczyły zagadnień z podstawy programowej z lat poprzednich oraz z klasy czwartej. W rozgrywkach wzięły udział drużyny ze wszystkich iławskich Szkół. Anglistki ze Szkół nr 1, 2, 3, 4 aktywnie uczestniczyły w wyłonieniu zwycięzców i wspólnie z prowadzącą sprawdzały wiedzę i umiejętności uczniów. Wszyscy uczniowie podeszli do zadań z wielkim entuzjazmem, bardzo chętnie uczestniczyli w kolejnych etapach rozgrywek i w pełni zasłużyli na pamiątkowe dyplomy.
Pierwsze i drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2, miejsce trzecie zajęły uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 5. Mamy nadzieję, że była to dla wszystkich nie tylko przygoda, ale i motywacja do jeszcze bardziej wytężonej pracy nad językiem angielskim. Gratulujemy wszystkim uczestnikom rozgrywek.


M. Kamińska, tekst i zdjęcia
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Szkolnictwo

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages