Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

W tego typu zawodach każdy jest zwycięzcą! [ZDJĘCIA]

2017-12-13 14:31:23 (ost. akt: 2017-12-13 14:51:00)
Publiczność żywiołowo dopingowała pływaczki i pływaków

Publiczność żywiołowo dopingowała pływaczki i pływaków

Autor zdjęcia: archiwum organizatorów

Już po raz szósty, na początku grudnia, na iławskim basenie pojawili się uczniowie Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych, aby wziąć udział w zawodach pływackich rangi wojewódzkiej.


Organizatorem zawodów jest Uczniowski Klub Sportowy "Arka" działający w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie. Honorowym patronatem imprezę objął starosta powiatu iławskiego Marek Polański.

Przez ponad dwie godziny trwały zmagania uczniów. Każdy z nich starał się dać z siebie wszystko, aby osiągnąć jak najlepszy wynik. Nie każdy jednak mógł zostać zwycięzcą, ale każdy dążył do zwycięstwa. Najwięcej emocji wzbudziła sztafeta 4x25 m. Doping był ogromny. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z SOSW w Elblągu, 2. miejsce wywalczyła drużyna z ZPSW w Iławie, a na trzecim stopniu podium stanęli wychowankowie SOR-W z Ostródy.

Zmagania zawodników obserwowali ich koledzy, nauczyciele, rodzice, a także zaproszeni gości: starosta Marek Polański oraz burmistrz Iławy Adam Żyliński.
Organizatorzy bardzo dziękują osobom i instytucjom, które ufundowały nagrody: Starostwu Powiatowemu w Iławie, Stowarzyszeniu "Jesteśmy", Stowarzyszeniu Szkoła Pływania "Orka", Monice Ługiewicz oraz Iławskiemu Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji za użyczenie basenu.

M. Lewko
ilawa@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages