Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

ICSTiR zaprasza na lodowisko. Otwarcie już w najbliższy piątek! [CENNIK, ZDJĘCIA]

2017-12-12 17:02:51 (ost. akt: 2017-12-12 17:07:36)
Wojciech Żmudziński, dyrektor Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji zaprasza do korzystania z lodowiska

Wojciech Żmudziński, dyrektor Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji zaprasza do korzystania z lodowiska

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

W godzinach porannych nastąpi oficjalne otwarcie, a już od godziny 16.00 będą mogli z niego skorzystać wszyscy chętni. W piątek 15 grudnia oddane zostanie do użytku lodowisko przy ul. Sienkiewicza w Iławie.


To spełnienie może nie marzeń, ale na pewno oczekiwań niejednego mieszkańca Iławy i okolic. Pierwsze w historii miasta kryte lodowisko jest odpowiedzią na duże zapotrzebowanie na tego typu obiekt sportowo-rekreacyjny. Przez ostatnie lata mocno brakowało lodowiska w Iławie, kolejne próby stworzenia tafli kończyły się jednak niepowodzeniami.

— Tak naprawdę przy dzisiejszych warunkach atmosferycznych nie ma większego sensu tworzenie tego typu tymczasowych lodowisk, bo temperatura nie jest tak niska jak jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu — mówi Wojciech Żmudziński, dyrektor Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji. — Temperatura poniżej zera w skali Celsjusza w czasie zimy to nie tak oczywista sprawa jak kiedyś, dlatego nasze kolejne próby wylania lodowiska kończyły się fiaskiem. Bardzo dobrze, że powstało nowe, tradycyjne lodowisko — dodaje szef instytucji, która będzie zarządzać obiektem przy ul. Sienkiewicza 1a.

Alternatywą dla iławian był często lód tworzący się na Jezioraku; widok odśnieżonych placów nie należał do rzadkości. Pewnie co niektórzy pozostaną przy tej formie łyżwiarskiej rekreacji (a czasami rywalizacji), wszystkich jednak zapraszamy na lodowisko mieszczące się tuż przy stadionie miejskim.
— Odwiedziliśmy sporo miejscowości, w których funkcjonują podobne inwestycje. Praktycznie w każdym z tych ośrodków słyszeliśmy, że warto zainwestować w zadaszenie, co znacznie poprawia warunki korzystania z lodowiska — zauważa Żmudziński.

•••
W piątek w godzinach porannych nastąpi oficjalne otwarcie obiektu, natomiast wszystkich tych, którzy chcieliby skorzystać z lodowiska zapraszamy od godziny 16.00.
UWAGA!!! Przez pierwsze trzy dni — piątek, sobota i niedziela (15-17 grudnia) — będzie z niego można skorzystać za darmo!

Dyrektor ICSTiR podkreśla jedną ważną kwestię organizacyjną: w danym momencie na lodowisku może przebywać maksymalnie 60 osób. — Limit ten wprowadzamy nie tylko z uwagi na bezpieczeństwo osób korzystających z obiektu, ale także z uwagi na komfort jazdy na łyżwach. Ludzie muszą mieć miejsce na jeżdżenie — tłumaczy Wojciech Żmudziński.

Lodowisko ma być otwarte przez cały tydzień od godziny 10.00 do 21.00 (w święta czas ten będzie skracany), a działać ma — według wstępnych ustaleń — od połowy listopada do połowy marca. Na miejscu będzie istniała możliwość wypożyczenia łyżew a także ich ostrzenie. Poniżej podajemy cennik korzystania z tych usług.
Na koniec coś dla miłośników kontrolowania miejskiego budżetu: cały koszt wybudowania lodowiska to 2 257 949 złotych.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mr #2397440 | 88.199.*.* 13 gru 2017 20:43

  Społeczność zadowolona jak widac po wpisach, ludzie kiedy skończy się to ciągłe biadolenie , smutne społeczeństwo

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Absolwent LO Iława #2397082 | 176.221.*.* 13 gru 2017 14:03

  A teraz czas na bieżnię lekkoatletyczną założenie sekcji ze starszą młodzieżą. Od 6 klasy.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. pk #2396718 | 62.16.*.* 12 gru 2017 22:18

  lodowisko na pewno uatrakcyjni formę spędzania wolnego czasu w mieście ...ALE NA BOGA LUDZIE 2,2MILIONA ZLOTYCH ZA ZWYKLY DRĘTWY HANGAR DZIAŁAJĄCY PRZEZ 3-4 MIESIĄCE???!!! Kto ustala takie ceny, kto zatwierdza faktury, kto ma z tego jakąś "działkę" Pomyślcie trochę zanim skrytykujecie użytkownika Ghost za jego komentarz typowo polskie wywalić miliony na namiot, 700 tysięcy za przystanek autobusowy w Kielcach.Ten naród to naprawdę jest w 80% zbieraniną głupców i złodzieji

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Olsztyniak #2396648 | 80.212.*.* 12 gru 2017 21:17

   Bardzo dobra inwestycja! Jakiś czas temu na łamach GO była rozmowa z pewnym Słowakiem mieszkajacym w Olsztynie, bylym zawodnikiem hokeja na lodzie, który stwierdził, że w Olsztynie brakuje krytego lodowiska. Brawa raz jeszcze Powodzenia!!!

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Klaudiusz #2396581 | 176.221.*.* 12 gru 2017 19:41

   najlepsza i oczekiwana inwestycja w iłwie na przestrzeni lat po hali widowiskowej.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (9)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages