Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Bernadeta Hordejuk rozwiewa polityczne plotki

2017-12-06 17:22:59 (ost. akt: 2017-12-06 17:41:32)
Bernadeta Hordejuk jest aktualnie radną sejmiku województwa oraz szefową struktur miejskich Platformy Obywatelskiej w Iławie

Bernadeta Hordejuk jest aktualnie radną sejmiku województwa oraz szefową struktur miejskich Platformy Obywatelskiej w Iławie

Autor zdjęcia: Archiwum GI

Wybory samorządowe za rok a już dziś pewne ciekawe informacje rozchodzą się z prędkością błyskawicy. Otóż, jak wieść miejska niesie, radna z Iławy Ewa Jackowska może być kandydatką na burmistrza z ramienia Platformy Obywatelskiej... Problem w tym, że nikt w PO o tym nie wie.

Z takim pytaniem zwróciła się do szefowej PO w Iławie Bernadety Hordejuk, jedna z gazet i nie była to „Gazeta Iławska”. Postanowiła ona odpowiedzieć na pytania owej gazety i odpowiedzi wysłać do wszystkich mediów, o czym właśnie donosimy.
Informacja, że Ewa Jackowska może być kandydatką na burmistrza Iławy, a tym samym kontrkandydatką Adama Żylińskiego, nie jest już tajemnicą od jakiegoś czasu. Ale, co ciekawe, o tym, że miałaby ona startować z listy Platformy Obywatelskiej... nikt w PO nie wie. Nikt w Platformie nie zna nawet przekonań Ewy Jackowskiej, a już na pewno nie prowadzi z nią żadnych rozmów. Szefowa struktur miejskich PO Bernadeta Hordejuk, jest przekonana, że przemycanie tego typu treści jest elementem kampanii wyborczej, która jak widać już się zaczęła.

Wiadomość ta zdziwiła, ale i rozbawiła Bernadetę Hordejuk. Jest ona przekonana, że są to pierwsze rozgrywki przedwyborcze grup, które już próbują włożyć do politycznej szuflady „niewygodne” osoby.
Nie znana jest i jeszcze pewnie kilka miesięcy nie będzie znana ordynacja wyborcza - mówi Bernadeta Hordejuk.
— Znajomość nowej ordynacji będzie miała duży wpływ na strategię działania wszystkich ugrupowań. Przed nami cały rok pracy samorządowej. Zabieganie o środki, nowe inwestycje i rozwiązywanie problemów bieżących. To podstawowe dla nas priorytety. Jeśli chodzi o panią Ewę Jackowską to stwierdzam, że nie zabiegała ona o poparcie, co więcej nie znamy przekonań Pani Ewy Jackowskiej. Tak naprawdę nigdy nie rozmawiałam z Panią Ewą Jackowską , ani nikt z władz Platformy Obywatelskiej. Rozumiemy wątpliwości, które rodzą się w środowisku niektórych mediów papierowych dlatego, że i do nas dochodzą niestabilne i emocjonalne wypowiedzi pana burmistrza Adama Żylińskiego, jakoby to Platforma Obywatelska na swoim spotkaniu poparła jego kontrkandydata. Jako członkowie Platformy Obywatelskiej weźmiemy współodpowiedzialność, za zbudowanie szerokiej koalicji ugrupowań, które chcą funkcjonować w systemie demokratycznym. To nowe ciało współtworzyć będzie strategie i sojusze. Jest to propozycja otwarta dla wszystkich, którzy respektują porządek prawny i demokrację – bez wyjątków. Może być tam również miejsce dla Pani Ewy Jackowskiej.m.rogatty@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. sceptyk #2392202 | 94.254.*.* 6 gru 2017 21:28

  Brzozowski nie jest głupi chłop i głowę ma, ale trza mieć jeszcze jakiś doświadczenie samorzadowe, ogładę, wiedzę co i jak, a on biznes prowadzi i na tym koniec jego doświadczenia....

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Klaudiusz #2392073 | 176.221.*.* 6 gru 2017 19:19

   Nareszcie nastał czas na kandydata z PiS. I takiego mamy. Jest nim Brzozowski i trza na chłopa zagłosować. Stara się ile się da.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. hej #2392064 | 31.0.*.* 6 gru 2017 18:59

   Nie chodzi tylko o to zeby byl nowy ale madry. A to akurat jest osoba na swoim miejscu. Robi duzo dla mieszkancow i nie robi szumu wokol siebie. Takie mam zdanie.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. mrn #2392024 | 6 gru 2017 17:59

   No PO znowu pcha się na piedestał? To już nie stać miasta na nowe twarze i opcje polityczne? ONI juz byli nie wystarcza Wam?

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages