Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Strażacki tydzień: Zwłoki w mieszkaniu na Jagiellończyka, pożar domu w Jakubowie Kisielickim i pijany kierowca, który zasnął w aucie

2017-12-05 09:38:07 (ost. akt: 2017-12-05 09:46:11)
Zdjęcie jest ilustracją do artykułu

Zdjęcie jest ilustracją do artykułu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Czytając kolejne raporty nadsyłane do nas przez kpt. Krzysztofa Rutkowskiego, oficera prasowego komendy powiatowej państwowej straży pożarnej w Iławie, uświadamiamy sobie, jak szeroki jest zakres zadań i zgłoszeń, do których wyjeżdżają dzielni strażacy.

Informacja z działań straży pożarnej w okresie od 28 listopada do 5 grudnia 2017 r.

Wtorek, 28 listopada
Girgajny – pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego.

Środa, 29 listopada
Gmina Lubawa
– Droga pomiędzy miejscowościami Złotowo – Omula, dachowanie samochodu osobowego. Zgłaszający przekazał, że pojazdem podróżowały dwie osoby, które same wydostały się na zewnątrz. Podczas dachowania pojazd uszkodził skrzynkę energetyczną przyłączeniową do działki budowlanej, więc konieczne było wezwanie pogotowia energetycznego. Na miejsce strażacy ustalili, że vw golf leży na dachu w polu. Dwie osoby podróżujące samochodem opatrywane były przez ratowników medycznych i z ogólnymi potłuczeniami po przebadaniu pozostały na miejscu zdarzenia. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz postawieniu pojazdu na koła.

Szymbark – kolejne zdarzenie na śliskich drogach – samochód osobowy uderzył w barierki. Kierowca zabrany został do szpitala w Iławie.

Ząbrowo – zderzenie dwóch samochodów osobowych.
Do dyżurnego straży wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch aut. Na miejscu zdarzenia i po przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że na drodze znajduje się samochód vw vento a na poboczu honda civic. Wewnątrz jednego z aut znajdował się z obrażeniami głowy oraz obojczyka kierowca. Ustalono również, że drugim samochodem jechała kobieta z dziećmi, której nie było na miejscu. Kobieta została zabrana wraz z dziećmi do swojego domu przez kierowcę, który akurat przejeżdżał tą trasą. Po rozmowie telefonicznej, kobieta wraz z dziećmi wróciła na miejsce wypadku.
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy medycznej poszkodowanemu mężczyźnie, odłączeniu akumulatorów i usunięciu pozostałości powypadkowych z drogi.
Wszystkie osoby biorące udział w zdarzeniu (dwie dorosłe oraz dwoje dzieci) zostały zabrane do szpitala w Iławie.

Czwartek, 30 listopada
Iława ul. Kazimierza Jagiellończyka
– otwarcie drzwi do mieszkania. Z uwagi na informacje od patrolu policji o kontakcie z osobą z rodziny, która ma dotrzeć na miejsce i otworzyć drzwi, strażacy wstrzymali działania zmierzające do ich wyważenia. W mieszkaniu znaleziono zwłoki mężczyzny.

Piątek, 1 grudnia
Bałoszyce
– konar drzewa na jezdni.

Katarzynki – konar drzewa blokujący drogę.

Kaletka - konar drzewa blokujący drogę.

Jakubowo Kisielickie – pożar mieszkania. Do dyżurnego straży wpłynęła informacja o pożarze sadzy w przewodzie kominowym. Zgłaszający sąsiad poinformował o dużym zadymieniu w mieszkaniu. Kiedy na miejsce zdarzenia dotarły pierwsze wozy strażackie ustalono, że panuje silne zadymienie w budynku typu bliźniak. Na miejscu nie było właściciela.
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania do budynku, wejściu strażaków w aparatach oddechowych celem zlokalizowania źródła zadymienia i przeszukania pomieszczeń, aby wykluczyć, że znajdują się tam poszkodowane osoby.
Niestety po wejściu okazało się, że pali się już wyposażenie jednego z pomieszczeń w budynku, w którym znajdował się piec. Strażacy rozpoczęli gaszenie pomieszczenia, wynieśli butle z gazem oraz po opanowaniu pożaru oddymili i przewietrzyli pomieszczenia. Konieczne było zerwanie elementów podsufitowych i sprawdzenie, czy pożar nie przedostał się w przestrzeń drewnianego stropu. W trakcie działań na miejsce przybyli właściciele mieszkania. Właścicielka pod wpływem szoku straciła przytomność, strażacy do czasu przyjazdu karetki udzielali pomocy kobiecie. Przybyły na miejsce ZRM po zbadaniu zabrał kobietę do szpitala.

Kisielice – droga na Biskupiec – konar drzewa na jezdni.

Sobota, 2 grudnia
Łęgowo
– pożar transformatora elektrycznego umieszczonego na słupie energetycznym.

Półwieś – pożar śmieci nagromadzonych na podmokłych nieużytkach.

Niedziela, 3 grudnia
Iława ul. Kętrzyńska
– zgłoszenie o mężczyźnie znajdującym się w samochodzie i jak twierdzili zgłaszający nie odpowiada na pytania, może być potrzebna pomoc medyczna. Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że przy samochodzie osobowym stojącym na poboczu drogi stoi mężczyzna, kontakt słowny bardzo dobry. Dalsze czynności w tym ciekawym zdarzeniu realizowane były przez patrol policji.
— Policjanci wylegitymowali kierowcę, którym okazał się 25-latek. Funkcjonariusze zbadali również trzeźwość mężczyzny. Badanie alkomatem wskazało 2,4 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie oraz osadzili w policyjnej celi. 25-latek po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut — wyjaśnia Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka iławskiej policji.

Informacje zebrał Krzysztof Rutkowski, rzecznik prasowy komendy powiatowej PSP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages