Sobota, 18 sierpnia 2018. Imieniny Bogusława, Bronisława, Ilony

Jeziorak się postarał. Spotkanie dla sponsorów w Starym Tartaku [ZDJĘCIA]

2017-12-02 08:31:18 (ost. akt: 2017-12-02 08:50:23)
Spotkanie odbyło się w Sali Dębowej iławskiego hotelu

Spotkanie odbyło się w Sali Dębowej iławskiego hotelu

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Wychodzi na to, że spotkania tego typu stają się tradycją w iławskim klubie sportowym. W piątek 1 grudnia zarząd Jezioraka zorganizował w hotelu Stary Tartak spotkanie, podczas którego chciał podziękować sponsorom klubu za pomoc w kończącym się właśnie roku (oczywiście, licząc na jej kontynuację).


Do pierwszego tego typu wydarzenia doszło w zeszłym roku i miało ono dużo skromniejszą formę. Tym razem Jeziorak postarał się bardziej.

Na spotkaniu, które odbyło się w Sali Dębowej iławskiego hotelu, nie brakowało działaczy, trenerów (Jeziorak ma cztery sekcje: piłka nożna, piłka ręczna, tenis stołowy oraz sztuki walki), przedstawicieli władz Iławy (na czele z burmistrzem Adamem Żylińskim, był też m.in. radny Edward Bojko, były prezes „J”) oraz lokalnych przedsiębiorców. Lista sponsorów jest długa, z miesiąca na miesiąc coraz dłuższa, co akurat dobrze świadczy o kondycji klubu.

Oczywiście spotkanie zorganizowano pod koniec danego roku kalendarzowego, jednak pewnie swój wpływ na datę ma także fakt, że 6 grudnia 1945 rok to (umowna) data powstania Jezioraka. Klub, który w przeszłości nosił sporo nazw (m.in. Kolejarz, Warmia, o nazwach łamanych już nie wspominając) przeżył niedawno mocny upadek, o którym wspominał burmistrz Żyliński, jednak powoli wstaje z kolan. Pomaga w tym m.in. Młodzieżowa Akademia Piłkarska – oczko w głowie obecnego na spotkaniu Wojciecha Żmudzińskiego, dyrektora Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji.

Prezes Jezioraka Andrzej Sobiech podczas przemowy wymienił kilka ciekawych statystyk związanych z Jeziorakiem. Jak się okazuje, w ciągu ostatniego roku piętnastokrotnie zwiększyła się liczba członków klubu zapisanych do Rodziny Jezioraka, dwukrotnie zwiększyła się liczba sponsorów, a wpływy wynikające z podpisanych z nimi umów wzrosły trzykrotnie (stan budżetu na 30 listopada, wpływy: 222 tys. zł, poniesione wydatki: 196 tys. zł).

Po części oficjalnej nastąpiły długie dyskusje o sporcie, trwające do późnych godzin nocnych. A dziś trzymamy za słowo Grzegorza Balińskiego, trenera szczypiornistów Jezioraka, który zapowiedział zwycięstwo w wyjazdowym meczu z AZS UMK Toruń (II liga seniorów).

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. OKS #2388967 | 94.254.*.* 2 gru 2017 14:42

  Tylko STOMIL

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages