Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

28-latek nękał swoją byłą dziewczynę, nachodził ją i groził, bo nie mógł pogodzić się z rozstaniem

2017-11-24 13:35:02 (ost. akt: 2017-11-24 13:37:24)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Policjanci z komendy powiatowej policji w Iławie wspólnie z prokuraturą zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko mieszkańcowi powiatu iławskiego. 28-latek nie potrafił pogodzić się z rozstaniem ze swoją partnerką i dzwonił do niej o różnych porach dnia i nocy, wysyłał obraźliwe sms-y, nachodził oraz groził.

Policjanci wspólnie z prokuraturą prowadzili dochodzenie przeciwko mieszkańcowi powiatu iławskiego.
— Mężczyzna nachodził kobietę i wszczynał awantury. Policjanci przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonej oraz przesłuchali świadków. W trakcie przeprowadzonego postępowania ustalili, że sprawcą jest 28-latek — mówi Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.
Dodatkowo okazało się, że mężczyzna podczas spotkania z kobietą na jednej z iławskich ulic zaczął ją szarpać. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów 28-latkowi.

Mieszkaniec powiatu iławskiego w najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem. Kodeks karny w art. 190 a mówi o tym, że:
§ 1. Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto, podszywając się pod inną osobę, wykorzystuje jej wizerunek lub inne jej dane osobowe w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej.
§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

jk/rj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ew #2381842 | 2.202.*.* 24 lis 2017 15:34

    eeech gdzie ci prawdziwi mezczyzni...

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages