Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

A Ty już masz karty z piłkarzami i legendami Jezioraka Iława?

2017-11-23 13:04:08 (ost. akt: 2017-11-23 13:15:06)
6. grudnia, czyli w 72. rocznicę powstania Jezioraka, ukażą się karty Legendy Jezioraka z wizerunkami Arkadiusza Klimka i Remigiusza Sobocińskiego

6. grudnia, czyli w 72. rocznicę powstania Jezioraka, ukażą się karty Legendy Jezioraka z wizerunkami Arkadiusza Klimka i Remigiusza Sobocińskiego

Autor zdjęcia: Jeziorak Iława

My już mamy w swoim zbiorze jedną Legendę — na karcie Sławomira Święckiego brakuje jeszcze tylko autografu znakomitego obrońcy. Musimy postarać się o kolejne, przedstawiające Marka Witkowskiego, Tomasza Radzińskiego (już były ich premiery) oraz Arkadiusza Klimka i Remigiusza Sobocińskiego (do kupienia od 6. grudnia). A to dopiero początek...

Choć Jeziorak jest aktualnie zaledwie w okręgówce (spokojnie, od przyszłego sezonu powinien grać już w IV lidze), to osoby związane z iławskim klubem wzorce na jego promowanie czerpią od ekip występujących dużo wyżej. To jeden ze sposobów i dróg prowadzących do odbudowy iławskiego futbolu. A Jeziorak fanów ma wciąż dużo, świadczy o tym choćby coraz większa liczba kibiców na trybunach stadionu przy ul. Sienkiewicza, ilość drużyn i młodzieży trenującej w Młodzieżowej Akademii Piłkarskiej czy nawet statystyki artykułów zamieszczanych na naszych łamach a traktujących o biało-niebieskim klubie.

Kilka miesięcy temu na świetny pomysł wpadł Mariusz Wilk z zarządu ITS Jeziorak. Polegał on na przeniesieniu na pamiątkowe karty wizerunków aktualnych oraz byłych piłkarzy klubu.
— Pomysł wydawania kart kolekcjonerskich z wizerunkami ludzi związanych z Jeziorakiem pojawił się w mojej głowie na początku tego roku — mówi Wilk. — Niedługo później, wspólnie z innymi członkami klubu, rozpoczęliśmy prace nad ustaleniem formuły tego przedsięwzięcia. Ostatecznie przyjęliśmy, że nowe, premierowe wzory kart, będą dostępne dla kibiców na każdym meczu Jezioraka odbywającym się w Iławie, a na tychże kartach publikować będziemy wizerunki zawodników z aktualnej kadry. Postanowiliśmy też rozszerzyć projekt o karty, nazwijmy je specjalne, wydawane raz w miesiącu lub też częściej, w zależności od sytuacji. Mam tu na myśli karty z wizerunkami byłych zawodników i innych osób związanych z Jeziorakiem, które na przestrzeni lat zapisały się na kartach historii klubu — tłumaczy działacz "J".

— Od rozpoczęcia tego projektu minęło już pół roku i dziś mogę powiedzieć, że osiągnęliśmy więcej, niż zakładaliśmy. Po pierwsze karty są nie tylko świetną pamiątką, ale też promocją klubu i jego historii. Dodatkowo umacniają więzi z kibicami, którzy nie tylko karty kolekcjonują, ale też zdobywają autografy od osób na nich się znajdujących. Kibice podchodzą do zawodników przed czy po meczu, a nawet przychodzą na treningi. Premierowe wzory oraz wszystkie poprzednie karty dostępne są zarówno w siedzibie klubu na stadionie, jak i w sklepie Sport A-Z, ul. Kopernika 4c, należącym do naszego wybitnego wychowanka Sławomira Święckiego. Zapraszamy do zakupów, cena to tylko 3 zł za sztukę — zachęca Mariusz Wilk.

O kolejnych premierach kart dowiadujemy się m.in. z portalu jeziorakilawa.pl.
— Niespodzianka! Mamy dla Was niecodzienną atrakcję! Od teraz na każdym meczu ligowym w Iławie wydawać będziemy kolejne wzory Pamiątkowych Kart Jezioraka! Zbieraj je i zdobywaj autografy! — można było przeczytać tego lata.
— Postacią nr #1 inauguracyjnej edycji Kart jest trener Jezioraka Wojciech Figurski. Nasz wychowanek. Z "J" na piersi potrafił być królem strzelców IV ligi. Przyszedł czas, że w B klasie objął drużynę jako trener i najpierw awansował do A klasy, a następnie do klasy okręgowej.
Począwszy od 12 sierpnia 2017, na inaugurację sezonu 2017/18 Klasy okręgowej z Radomniakiem Radomno, na KAŻDYM meczu ligowym w Iławie wydawać będziemy Pamiątkowe Karty Jezioraka. Znajdziecie na nich aktualnych i byłych piłkarzy Jezioraka, Legendy Jezioraka, Gwiazdy Jezioraka, Kibiców Jezioraka, Działaczy Jezioraka i wiele innych postaci. Będą Karty Gold, będą Karty Okolicznościowe, a w przyszłości zapewne także eleganckie albumy do trzymania całych kolekcji!
Zbieraj Karty Jezioraka, zdobywaj autografy od osób znajdujących się na Kartach i twórz wielką pamiątkową kolekcję! — zachęcali redaktorzy serwisu.

W gronie aktualnych zawodników, którzy już mieli premierę na pamiątkowych kartach, oprócz Figurskiego są: Krzysztof Kressin, Jarosław Rzeźnikiewicz, Daniel Madej, Dawid Kowalski, Sławomir Święcki, Rafał Kuchnik, Radosław Galas, Aleksander Krajewski, Łukasz Suchocki i Kamil Jędrzejewski.

Na bycie w Złotym gronie zasłużył na pewno wymieniony już wcześniej Święcki, podobnie jak Marek Witkowski i Tomasz Radziński. W środę 6. grudnia, czyli w dzień 72. urodzin klubu, pojawią się kolejne, z wizerunkami Arkadiusza Klimka i Remigiusza Sobocińskiego. Będzie je można nabyć w siedzibie klubu (budynek na stadionie miejskim) oraz w sklepie sportowym A-Z Sport przy ul. Kopernika 4c. Sklep ten należy do Sławomira Święckiego, więc przy okazji można zdobyć autograf "Świętego"...

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages