Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Odwiedziła konkubenta w więzieniu, a potem sama została zatrzymana

2017-11-21 10:19:36 (ost. akt: 2017-11-21 09:39:52)

Autor zdjęcia: Archiwum

Policja zatrzymała 37-letnią kobietę, która najpierw odwiedziła swojego konkubenta w więzieniu, a potem ukradła alkohol w sklepie. Miał on jej pomóc w powrocie do domu.

Za kraty trafił także 39-latek znęcający się nad rodziną, 43–latek ukrywający się przed sądem w Kwidzynie oraz 33– i 46– latek, którzy nie zapłacili nałożonych na nich grzywien.

Iławscy policjanci zostali poinformowani o kradzieży w jednym z lokalnych marketów. Funkcjonariusze pojechali na miejsce i tam ustalili, że ujęta przez pracownika ochrony kobieta wzięła z półki kilka butelek alkoholu i nie zapłaciła za nie przekraczając linie kas. Funkcjonariusze wylegitymowali ją i sprawdzili w policyjnych systemach. Mieszkanka województwa mazowieckiego tłumaczyła, że ukradła alkohol, aby go sprzedać, gdyż nie miała jak wrócić do domu po odwiedzinach u swojego partnera w iławskim więzieniu. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że kobieta jest poszukiwana przez Komisariat Policji w Warszawie. 37–latka za kradzież w iławskim markecie została ukarana mandatem. Przetransportowano ją do iławskiej komendy, by dokonać dalszych czynności. Mieszkanka województwa mazowieckiego usłyszała zarzut kradzieży, której dokonała w jednym z warszawskich marketów.


Do kolejnego zatrzymania poszukiwanej osoby doszło w Iławie, gdy policjanci z zespołu do spraw poszukiwań, podczas wykonywania swoich codziennych obowiązków, pojechali ustalić miejsce przebywania jednego z poszukiwanych. 39–latek szukany był przez sąd na podstawie zarządzenia ustalenia miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym za znęcanie się nad rodziną. Policjanci w celu ustalenie miejsca przebywania 39-latka sprawdzali wcześniej różne adresy, pod którymi mógł przebywać mężczyzna, rozpytywali rodzinę oraz znajomych. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna może przebywać na jednej z iławskich ulic. Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres i zatrzymali 39– latka. Został przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 10 miesięcy.
Natomiast policjanci z Lubawy zostali wysłani na interwencję do jednego z domów w gminie Lubawa gdzie miało dojść do awantury miedzy domownikami. Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że 43 – latek pokłócił się ze swoją partnerką. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Policjanci oświadczyli mieszkańcowi gminy Lubawa, że sąd wystawił za nim zarządzenie o ustaleniu miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym. Policjanci zatrzymali 43 – latka. Mężczyzna został przewieziony do zakładu karnego.

Kolejnych dwóch poszukiwanych zatrzymał dzielnicowy. St. asp. Dominik Siestrzewitowski jadąc w wolnym czasie jedną z iławskich ulic zauważył znanego mu mężczyznę. Jak przystało na dzielnicowego, funkcjonariusz dobrze znał listę osób poszukiwanych w swoim rejonie. Zatrzymany przez niego 33-latek poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Iławie na podstawie ustalenia miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym. Miał do odbycia karę 4 dni pozbawienia wolności za nieopłaconą grzywnę nałożoną. Po uiszczeniu zaległości mężczyzna został zwolniony. Natomiast st. asp. Dominik Siestrzewitowski będąc na służbie zauważył kolejnego poszukiwanego. Funkcjonariusz podczas obchodu rejonu służbowego zauważył znanego mu 46-latka. Policjant wylegitymował mężczyznę i sprawdził w policyjnych systemach. Okazało się, że 46 – latek poszukiwany jest przez iławski sąd do odbycia kary zastępczej pozbawienia wolności 11 dni za nieopłaconą grzywnę. Po uiszczeniu zaległości mężczyzna został zwolniony.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages