Piątek, 16 listopada 2018. Imieniny Edmunda, Marii, Marka

Gmina Iława pozyskała 431 922 zł na inwestycje. Sprawdź, na co przydadzą się unijne środki

2017-11-14 09:21:54 (ost. akt: 2017-11-14 14:13:16)
Marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin (z lewej) i wójt Krzysztof Harmaciński chwilę po podpisaniu umów

Marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin (z lewej) i wójt Krzysztof Harmaciński chwilę po podpisaniu umów

Autor zdjęcia: UG Iława

Łącznie podczas uroczystości, która odbyła się w Lasecznie, podpisano 33 umowy na dofinansowanie kolejnych przedsięwzięć na kwotę 3,3 mln złotych. 431 922 zł trafi do gminy wiejskiej Iława. Lista inwestycji, które powstaną na jej terenie dzięki pieniądzom z unii europejskiej, jest ciekawa.

W Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie odbyła się uroczystość podpisania umów o przyznaniu pomocy w zakresie działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER dla poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

LEADER to jedno z narzędzi Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, które cieszy się wielką popularnością wśród samorządów lokalnych, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców, osób fizycznych, kościołów. LEADER umożliwia aktywizację mieszkańców obszarów wiejskich poprzez budowanie potencjału społecznego na wsi. LEADER to gwarancja rozwoju kierowanego przez lokalną społeczność.

Do podpisania umów doszło w poniedziałek 13 listopada. Punktualnie o 10.00 uroczystego otwarcia dokonał marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. Następnie na scenie pojawił się wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, który przywitał przybyłych gości.
Odbyła się prezentacja funkcjonowania Lokalnej Grupy Działania przeprowadzona przez Stanisławę Pańczuk – prezes Stowarzyszenia Łączy Nas Kanał Elbląski.

Po prezentacji przyszedł czas na uroczyste podpisanie umów z beneficjentami PROW. Wójt Harmaciński podpisał łącznie cztery umowy:
1. Przebudowy świetlicy wiejskiej w Mątykach – etap I – kwota pomocy 62 684 zł,
2. Budowa miejsca zabaw i rekreacji w Ząbrowie – kwota pomocy 12 6611 zł,
3. Przebudowa drogi gminnej w Stanowie – etap II – kwota pomocy 95 322 zł,
4. Szlak atrakcji turystycznych Gminy Iława – południowej części obszaru Kanału Elbląskiego - kwota pomocy 43 268 zł.

Ponadto dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie Grażyna Piękos podpisała umowę na przebudowę i wyposażenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Lasecznie na kwotę 104 037 zł. W sumie Gmina Iława pozyskała 431 922 zł pomocy.

Łącznie tego dnia podpisano 33 umowy na dofinansowanie kolejnych przedsięwzięć na kwotę 3,3 mln złotych.

W uroczystości wzięli udział: marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, dyrektor Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa Jarosław Sarnowski wraz z zastępcą Bogdanem Bartnickim, wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, skarbnik gminy Iława Anna Styczyńska oraz beneficjenci programu z naszego regionu.
Poniedziałkową uroczystość uświetnił występ zespołów Graszband, Dzieci Ziemi Iławskiej oraz Gosposie, a o poczęstunek zadbały panie z KGW z Nowej Wsi, Tynwałdu, Gulbia oraz Radomka.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: UG Iława

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages