Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Modele lokomotyw wzbudziły zainteresowanie młodzieży

2017-11-12 16:00:16 (ost. akt: 2017-11-13 09:20:04)
Damian Sikorski zaprezentował młodzieży swoją kolekcję modeli kolejowych

Damian Sikorski zaprezentował młodzieży swoją kolekcję modeli kolejowych

Autor zdjęcia: Arch. Damiana Sikorskiego

W czwartek 9 listopada w internacie Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie młodzież podziwiała modele kolejowe i spotkała się z pasjonatami tego popularnego hobby.


Spotkanie to zainicjował dyrektor internatu ZPSW w Iławie Wojciech Wegner. Uczestniczyło w nim około 40 uczniów od klas szkół podstawowych po szkoły zawodowe. Swoją kolekcję modeli kolejowych zaprezentował Damian Sikorski z Iławy, który od lat popularyzuje w mieście modelarstwo m.in. poprzez organizację wystaw modelarskich. Swoje modele udostępnił także Grzegorz Gransicki, przedstawiciel firmy PIKO (producenta modeli). Było zatem co podziwiać.
— Zainteresowanie tematem było duże i to nas bardzo ucieszyło - mówi Damian Sikorski. — Mówiliśmy wiele wraz z Wiesławą Pawską, pracownikiem PKP PLK z Olsztyna, o bezpieczeństwie, zwłaszcza teraz gdzie nowoczesne pociągi, lokomotywy są nie dość, że bardzo szybkie, to jeszcze ciche. Na początek obejrzeliśmy krótki film z wypadku kolejowego, który wydarzył się pod koniec września w Modlinie. Pociąg uderzył w tył autobusu, który stanął na przejeździe. Kierowca zlekceważył sygnalizację i o mało nie doszło do tragedii. Uczestnicy mogli pokierować dostępnymi modelami m.in. parowozem, który wydawał nawet odgłosy.
Damian Sikorski jest gotów odwiedzać inne szkoły w mieście i całym powiecie iławskim, jeśli tylko znajdą się zainteresowani.
W najbliższym czasie podobne spotkanie odbędzie się w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych przy ul. Kościuszki w Iławie.

m.rogatty@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages