Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Policjanci zatrzymali dwóch poszukiwanych mężczyzn. Jeden już trafił za kratki

2017-11-09 09:18:15 (ost. akt: 2017-11-09 09:21:54)
Zdjęcie ilustracyjne — zakład karny w Iławie

Zdjęcie ilustracyjne — zakład karny w Iławie

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Osoba, która popełniła przestępstwo lub wykroczenie, zawsze musi się liczyć z konsekwencjami. O tym właśnie przekonało się dwóch mężczyzn. — Pierwszy z nich poszukiwany był do osadzenia w zakładzie karnym za oszustwa. Drugi został odkonwojowany na rozprawę sądową — wymienia Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Policjanci z zespołu do spraw poszukiwań podczas wykonywania swoich codziennych obowiązków pojechali ustalić miejsce przebywania jednego z poszukiwanych.
23-latek z Iławy szukany był przez sąd na podstawie zarządzenia ustalenia miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym za oszustwa. Policjanci sprawdzali wcześniej różne adresy, pod którymi mógł przebywać, rozpytywali rodzinę oraz znajomych — mówi oficer prasowy KPP Iława.

W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna powinien teraz być w domu. Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres, gdzie potwierdzili uzyskane informacje. 23-latek został zatrzymany. Policjanci ustalili, że mężczyzna przebywał poza granicami naszego kraju i nie wiedział, że jest poszukiwany. Policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Iława i odkonwojowali do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 90 dni.

Kolejnego poszukiwanego zatrzymali policjanci również w miejscu zamieszkania. Funkcjonariusze posiadając nakaz doprowadzenia na rozprawę 54-latka pojechali sprawdzić adres zamieszkania poszukiwanego. Okazało się, że mężczyzna tym razem był w domu. Mieszkaniec Iławy jako dłużnik nie stawiał się na rozprawy sądowe. W związku z tym sąd wystawił za nimi nakaz doprowadzenia na kolejną sprawę. Funkcjonariusze zatrzymali 54-latka i przetransportowali do Sądu Rejonowego w Iławie na rozprawę sądową.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages