II liga piłki ręcznej: Jeziorak pauzował, ale grały pozostałe drużyny

2017-11-08 16:57:20(ost. akt: 2017-11-08 13:17:07)
Krzysztof Maciejewski, trener Szczypiorniaka Olsztyn

Autor zdjęcia: Emil Marecki

To nie była udana kolejka dla drużyn z województwa warmińsko-mazurskiego. Porażek doznały zespoły Szczypiorniaka Olsztyn i MOSiR-u Kętrzyn, Jeziorak Iława w tej serii pauzował. W najbliższy weekend (11-12 listopada) cała liga ma pauzę.
Borowiak Czersk — MOSiR Kętrzyn 29:19 (16:6)
MOSiR: Gryczka, Turek – Wójcik 5, Mikłasz 4, Tymoszuk 3, Pietrasik 3, Guźniczak 3, Marcinkiewicz 1, Dziakiewicz, Niedziałkowski, Kowszuk, Kręciewski,

Bez najlepszego snajpera wybrała się do Czerska młodzież z Kętrzyna. Dominik Pałasz, współlider klasyfikacji najskuteczniejszych graczy II ligi, doznał kontuzji na ostatnim treningu przed meczem.
— To prawdopodobnie zbicie mięśnia czworogłowego, być może ucierpiało także kolano. Myślę jednak, że na następny nasz mecz 18 listopada z Jeziorakiem Dominik będzie już gotowy do gry — mówi Cezary Tyszka, trener MOSiR-u.

Gdyby Pałasz był obecny na boisku w Czersku, to jego drużyna zapewne ugrałaby dużo lepszy wynik. Niestety, doznała szóstej w tym sezonie porażki.
— Nie był to najgorszy mecz w naszym wykonaniu. Po słabej pierwszej połowie potrafiliśmy zagrać dużo lepszą drugą, w której rzuciliśmy tyle samo bramek co gospodarze. To jednak nie wystarczyło na osiągnięcie choćby remisu — dodaje Tyszka.

Sambor Tczew — Szczypiorniak Olsztyn 32:21 (19:8)
SZCZYPIORNIAK: Dudek, Ałaj - Cudzewicz 6, Ostrówka 3, Deptuła 3, Kozłowski 3, Malina 1, Wicinek 1, Jurewicz 1, Jastrzębski 1, Brozda 1, Targoński 1, Pedynkowski, Domian, Mosiewicz,  Buluk,

Niemal identycznie jak mecz zespołu z Kętrzyna wyglądało wyjazdowe spotkanie olsztynian. Tu nasi reprezentanci także finalnie przegrali i podobnie dużo lepiej spisali się w drugiej połowie, w której również zdobyli tyle bramek co rywale. Trener Krzysztof Maciejewski podkreśla po raz kolejny słabą skuteczność swojej drużyny. W 8 kolejce Szczypiorniak pauzuje.