Sobota, 23 marca 2019. Imieniny Feliksa, Konrada, Zbysławy

15-latkowie przyszli do szkoły mając pół promila alkoholu w organizmie

2017-11-08 12:48:36 (ost. akt: 2017-11-08 12:52:22)
Alkohol

Alkohol

Autor zdjęcia: Ewa Lubińska

Policjanci interweniowali w jednej ze szkół powiatu iławskiego, po tym jak pedagog poinformowała ich o pijanych uczniach. Jak się okazało, dwóch 15-latków przyszło na zajęcia mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze ustalają, skąd nieletni mieli alkohol. O ich dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o nietrzeźwych uczniach. Zgłaszająca dodała, że na lekcje do szkoły przyszło dwóch 15-latków, którzy prawdopodobnie są pod działaniem alkoholu. Policjanci pojechali na miejsce. W szkole pedagog poinformowała funkcjonariuszy, że podczas trwania zajęć lekcyjnych poczuła od dwóch uczniów woń alkoholu.

Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości 15-latków urządzeniem alco-blow, które tylko potwierdziło przypuszczenia pedagoga szkolnego. Młodzi mieszkańcy powiatu iławskiego mieli ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz funkcjonariusze wyjaśniają, skąd uczniowie mieli alkohol.

Zgodnie z kodeksem karnym za rozpijanie małoletnich grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
W myśl Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi sprzedawcy, który sprzeda alkohol osobie niepełnoletniej grozi kara grzywny. Właściciel sklepu może również stracić koncesję na sprzedaż alkoholu. Natomiast zgodnie z treścią art. 4 § 1 Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich używanie alkoholu lub innych środków w celu wprowadzenia się w stan odurzenia jest jedną z okoliczności świadczących o demoralizacji nieletniego, dlatego również w tym przypadku materiały zostaną przesłane do sądu rodzinnego i nieletnich.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zyw #2376932 | 83.9.*.* 18 lis 2017 11:44

    Co ma rozpijanie do tego że raz przyszli pijani? Z samej definicji wynika, że ropijanie to długotrwały, cykliczny proces a nie jednorazowa sprzedaż lub podanie alkoholu

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages